Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

29. mája 2011

Na Holíčsky zámok vyzbierali 22 tisíc eurVerejná zbierka na opravu múru vo vodnej priekope okolo Holíčskeho zámku vyniesla 22 284 eur. Z takto získaných peňazí radnica zatiaľ použila 3 345 eur na ...Zdieľať
na slovensku sa palilo uz zaciatkom 1 Ilustračné fotoFoto: SITA/Rastislav Ovšonka HOLÍČ 29. mája (WEBNOVINY) - Verejná zbierka na opravu múru vo vodnej priekope okolo Holíčskeho zámku vyniesla 22 284 eur. Z takto získaných peňazí radnica zatiaľ použila 3 345 eur na geodetické zameranie a spracovanie projektovej dokumentácie statického zabezpečenia múrov. Agentúru SITA o tom tesne pred skončením zbierky informovala Jana Jurkovičová z Mestského úradu v Holíči.


Na opravu múru vyzbierané peniaze v žiadnom prípade stačiť nebudú. ,,Máme urobenú projektovú dokumentáciu, teraz zháňame peniaze. Na opravu múru potrebujeme približne 600 tisíc eur,“ povedal primátor Holíča Zdenko Čambal. Múr v celej dĺžke treba obsypať kamenivom, spadnutú časť nanovo vymurovať.
O vyhlásení zbierky rozhodli poslanci mestského zastupiteľstva v máji minulého roku len niekoľko dní potom, ako sa približne päťdesiatmetrový úsek z približne 1 200 metrového múru zrútil. Zbierka skončila v piatok 27. mája, peniaze z nej sú na osobitnom účte mesta.

Holíčsky zámok získala samospráva do svojho majetku po roku 1989, neskôr ho však predala súkromnej spoločnosti. Tá sa o rozsiahly areál nedokázala postarať, mesto preto zámok kúpilo späť so zámerom premeniť ho na kongresové centrum s hotelovými službami. Niektoré časti zámku obnovuje po etapách, pretože na celkovú opravu peniaze takisto nemá.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kontrola politických diskusií v priamom prenose
<< predchádzajúci článok
Prípad vojaka, ktorý si postrelil prsty, pokračuje

Na Holíčsky zámok vyzbierali 22 tisíc eur - diskusné fórum čitateľov