Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. decembra 2010

Na horách naďalej trvá mierne lavínové nebezpečenstvoRáno bolo na horách jasno. Ochladilo sa, teplota vzduchu sa pohybovala od -16° C do -7° C. V nižších polohách bolo bezvetrie, na hrebeňoch fúkal mierny ...Zdieľať
tatry Foto: Ilustračné foto SITA/Rastislav OvšonkaBRATISLAVA 4. decembra (WEBNOVINY) - Ráno bolo na horách jasno. Ochladilo sa, teplota vzduchu sa pohybovala od -16° C do -7° C. V nižších polohách bolo bezvetrie, na hrebeňoch fúkal mierny až čerstvý prevažne severný vietor s rýchlosťou do 35 km/hod. Za uplynulých 24 hodín pripadlo do 10 cm nového prachového snehu.

Vo všetkých pohoriach na Slovensku naďalej trvá mierne lavínové nebezpečenstvo, t.j. 2. stupeň z 5-dielnej medzinárodnej stupnice. Vplyvom silného severozápadného vetra v minulých dňoch bol sneh previaty do žľabov a múld najmä juhovýchodnej expozície, kde sa vytvorili málo stabilné snehové dosky, vankúše a preveje. Snehová pokrývka je tu len mierne spevnená. Možný je výskyt lavín pri mechanickom zaťažení na svahoch so sklonom nad 40 stupňov. Väčšie samovoľné lavíny sa neočakávajú. Horské hrebene a chrbty sú na mnohých miestach vyfúkané na trávnatý podklad.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na sneme KDH bude aj bývalý funkcionár Pavol Bielik
<< predchádzajúci článok
Slovenskú armádu čaká v budúcom roku núdzový režim

Na horách naďalej trvá mierne lavínové nebezpečenstvo - diskusné fórum čitateľov