Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. decembra 2011

Na internet unikli nové prepisy tajných rozhovorovNa verejnosť pravdepodobne unikli ďalšie utajované skutočnosti, uviedol internetový portál Aktuálne.sk. Link na niekoľkostranový súhrn správ, ktoré mala údajne vypracovať SIS, sa ...Zdieľať
spionaz BRATISLAVA 21. decembra  - Na verejnosť pravdepodobne unikli ďalšie utajované skutočnosti, uviedol internetový portál Aktuálne.sk.


Link na niekoľkostranový súhrn správ, ktoré mala údajne vypracovať SIS, sa dostal do médií v utorok večer. Informácie podľa portálu siahajú do minulosti.

Začínajú sa správami o schvaľovaní odpočúvaní v roku 2005 a končia sa približne v roku 2009.

Popisujú najmä akcie Gorila a Gorila 1, kde malo ísť o nasadenie monitoringu a odpočúvania na jednu osobu a konšpiračný byt. Informácie hovoria o aktivitách jednej z veľkých finančných skupín, spomína sa privatizácia veľkých podnikov aj financovanie politických strán. Tajná služba podľa jej hovorcu obsah dokumentov pozná už dlhšie.

"SIS sú údajné hodnoverné "materiály" s informáciami, ktoré sa nachádzajú na Vami identifikovanej stránke, známe už z minulosti a boli predmetom preverovania príslušných orgánov. K módnym špekuláciám a diskusiám, ktoré sa týkajú rôznych "objavov" informácií na internete, sa SIS nemá dôvod vyjadrovať," reagoval pre Aktuálne.sk hovorca tajnej služby.


Prepisy odpočúvaných rozhovorov, ktoré unikli na verejnosť si môžete prečítať
TUGalko: Treba to preveriť

Exminister obrany Ľubomír Galko, ktorého odpočúvacia aféra vo vojenskej kontrarozviedke stála kreslo, je však presvedčený, že informácie treba preveriť. "Videl som to len zbežne. Má to oveľa väčšie znaky spravodajskej informácie, ako tie prepisy Roberta Kaliňáka a redaktorky Pravdy." Forma textu podľa neho pôsobí, ako by to boli výpisky zo spravodajských informácií a monitorovania osôb. Galko je presvedčený, že premiérka Iveta Radičová by mala konať.

"Po tom, ako sa spustil komplot údajného odpočúvania troch novinárov, pani premiérka zorganizovala okamžite bezpečnostnú radu štátu. Toto nemôže nechať bez povšimnutia." Vyšetrovanie má podľa neho preukázať, či ide o podvrh, alebo nie.

"To sa dá ľahko overiť na polícii aj SIS, lebo to je zálohované. V tom prípade to bude veľmi vážny stav. Lebo sa hovorí o desiatkach miliónov, ktoré mal niekto dávať politickým stranám." Galko tvrdí, že informácia sa k nemu dostala v utorok večer cez e-mail.

Šéfom výboru na kontrolu činnosti SIS je podpredseda Smeru Robert Kaliňák. Ten sa zatiaľ vyjadrovať nechcel. "Čítame si to, ale na prvý pohľad to vyzerá ako podvrh. Vyjadríme sa neskôr," reagoval pre Aktuálne.sk hovorca strany Erik Tomáš.

Čas na reakciu si vyžiadal aj šéf brannobezpečnostného výboru Martin Fedor, keďže obsah materiálov zatiaľ nepozná.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Časť spisu Gorila potvrdil policajt, ktorý informoval Pentu (4. 1. 2012)
 Spis Gorila sa dostal pred voľbami aj do rúk SaS (3. 1. 2012)
 Generálna prokuratúra vytvorí pre Gorilu špeciálny tím (30. 12. 2011)
 Dôkazy o prepisoch z Gorily zadržal šéf SIS (29. 12. 2011)
 Polícia začne vyšetrovať údajne prepisy rozhovor z Gorily (28. 12. 2011)nasledujúci článok >>
Môj syn je najhorší terorista, tvrdí Breivikov otec
<< predchádzajúci článok
Výbor odmietol výhrady prezidenta k sociálnym službám

Na internet unikli nové prepisy tajných rozhovorov - diskusné fórum čitateľov