Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

09. septembra 2021

Na ISS sa spustil dymový poplach, posádka cítila zápach spáleného plastuV ruskej časti Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS) sa vo štvrtok v skorých ranných hodinách rozozvučal poplach upozorňujúci na dym. Posádka si dym ...Zdieľať
gettyimages 1095040920 676x541 9.9.2021  - V ruskej časti Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS) sa vo štvrtok v skorých ranných hodinách rozozvučal poplach upozorňujúci na dym. Posádka si dym tiež všimla a podľa vlastných slov zacítila zápach spáleného plastu.


Ruská vesmírna agentúra Roskosmos informovala, že incident sa odohral v ruskom module Zvezda v čase, keď sa dobíjali batérie stanice. Posádka podľa Roskosmosu okamžite aktivovala vzduchové filtre, a keď sa kvalita vzduchu vrátila do normálu, vrátili sa aj oni k svojmu „nočnému odpočinku“. Vo štvrtok sa podľa plánu uskutoční výstup do otvoreného vesmíru, dodala agentúra.

Na ISS sa momentálne nachádzajú astronauti amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) Mark Vande Hei, Shane Kimbrough a Megan McArthur, Rusi Oleg Novickij a Pjotr Dubrov, Japonec Akihiko Hošide a Francúz Thomas Pesquet z Európskej vesmírnej agentúry.

Novickij a Dubrov majú vo štvrtok absolvovať šesťhodinový výstup do vesmíru, aby pokračovali v integrácii ruského laboratórneho modulu Nauka, ktorý sa k ISS pripojil v júli.


Zdroj: Webnoviny.sk - Na ISS sa spustil dymový poplach, posádka cítila zápach spáleného plastu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pohoda zverejnila ďalšie prepotvrdené mená – The Libertines, Richie Hawtin, Metronomy, Wolf Alice, slowthai, The Comet is Coming a mnoho ďalších
<< predchádzajúci článok
Otvorenie jubilejnej XX. tanečnej sezóny cyklu Tanečných domov

Na ISS sa spustil dymový poplach, posádka cítila zápach spáleného plastu - diskusné fórum čitateľov