Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. mája 2023

Na kandidátke KDH pribudne Škripek aj ďalšie posily, podieľali sa na rozbehu Kresťanskej únieNa kandidátku Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) do parlamentných volieb prichádzajú tri posily. Kresťanských demokratov posilní bývalý europoslanec a bývalý podpredsedaZdieľať
snimka obrazovky 2022 07 22 115638 676x428 30.5.2023 (SITA.sk) - Na kandidátku Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) do parlamentných volieb prichádzajú tri posily. Kresťanských demokratov posilní bývalý europoslanec a bývalý podpredseda Kresťanskej únie Branislav Škripek, kresťanský líder a manažér Martin Štuk a ku KDH sa pridáva aj riaditeľ občianskeho združenia Metamorfozis, hudobník a podnikateľ Richard Kráľovič. KDH o tom informovalo v tlačovej správe. Škripek i Štuk sa už v minulosti podieľali na rozbehu politického subjektu Kresťanská únia.

Budúcnosť nasledujúcich generácií


V týchto voľbách si nemôžeme dovoliť experimentovať. Zažil som slovenský parlament, keď tam KDH bolo, aj keď tam nebolo," vraví Škripek. Považuje za kľúčové, aby sa KDH vrátilo do Národnej rady SR a prinieslo rozvahu, pokoj a stabilitu. Podľa Štuka sa rozhoduje o budúcnosti nasledujúcich generácií a KDH v tom podľa jeho názoru môže zohrať podstatnú úlohu.

KDH stavia na osvedčených hodnotách


Naše deti a mladá generácia kresťanov, ktorá o chvíľu dorastie, sa bude pýtať, kto ju môže zastupovať alebo reprezentovať," povedal. Kráľovič zas zdôraznil, že KDH stavia na osvedčených hodnotách i na regionálnych štruktúrach po celom Slovensku. „KDH tak dokáže presadiť zásadné riešenia a vnímať ľudí z celého Slovenska a vo všetkých regiónoch," myslí si Kráľovič.

Konzervatívny a kresťansko-demokratický volič na Slovensku si zaslúži mať jasnú a čitateľnú stranu, ktorá ho bude sebavedomo a s čo najsilnejším zastúpením reprezentovať v parlamente. Teším sa, že trojica významných posíl, ktorá dokáže na tomto poli zohrať dôležitú úlohu, sa pridáva k tímu KDH,“ vyjadril sa k ich príchodu predseda KDH Milan Majerský.


KDH v poslednom čase ohlásilo príchod viacerých konzervatívnych osobností, medzi nimi napríklad Františka Mikloška, či bývalého ministra školstva Jána Horeckého.
Zdroj: SITA.sk - Na kandidátke KDH pribudne Škripek aj ďalšie posily, podieľali sa na rozbehu Kresťanskej únie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Henkel Slovensko oslávi jedinečnosť Týždňom diverzity
<< predchádzajúci článok
Matovič by sa na mieste progresívcov, SaS a Demokratov hanbil, ani ďalších 24 hodín im nedolialo svedomie