Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. júla 2019

Na kopci Veľký Gápeľ hasiči likvidujú štyri menšie skryté ohniská



Na snímke hasiči pripravujú oto vaky pred transportom vrtuľníkom do nedostupného terénu na hasenie požiaru lesa na kopci Veľký Gápeľ v katastri horehronskej obce Bystrá, okres Brezno v stredu 10. júla 2019.



Zdieľať
Na snímke hasiči pripravujú oto vaky pred transportom vrtuľníkom do nedostupného terénu na hasenie požiaru lesa na kopci Veľký Gápeľ v katastri horehronskej obce Bystrá, okres Brezno v stredu 10. júla 2019. Foto: TASR Prezídium HaZZ
Bystrá 11. júla (TASR) – Na požiarisku na kopci Veľký Gápeľ v katastri nízkotatranskej obce Bystrá horia už len štyri menšie skryté ohniská, ktoré sa vo štvrtok snažia hasiči zlikvidovať. Informovala o tom Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.


"Slúži im na to hadicové vedenie s jazierkovým systémom. Hasenie zo vzduchu nebude potrebné. Na mieste pomáhajú okrem profesionálnych a dobrovoľných hasičov aj zamestnanci Lesov SR," konštatovala Farkasová.

K rozsiahlemu lesnému požiaru v pásme nad kosodrevinou došlo v pondelok (8. 7.) popoludní. V stredu (10. 7.) po 11.00 h sa ho hasičom podarilo lokalizovať.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Ravasz: K zavedeniu povinných škôlok pripravujeme podporné opatrenia
<< predchádzajúci článok
V Nitre sa začína výstavba komunitného bývania Kynek Rezidencie

Na kopci Veľký Gápeľ hasiči likvidujú štyri menšie skryté ohniská - diskusné fórum čitateľov