Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

25. augusta 2009

Na Kremnických gagoch vystúpia Milan Sládek aj Jiří SuchýHlavnými hviezdami 29. ročníka Európskeho festivalu humoru a satiry Kremnické gagy budú divadelné legendy Milan Sládek a Jiří Suchý. Mím Milan Sládek sa predstaví sólovým vystúpením s názvom ...Zdieľať
BRATISLAVA 25. augusta (WEBNOVINY) - Hlavnými hviezdami 29. ročníka Európskeho festivalu humoru a satiry Kremnické gagy budú divadelné legendy Milan Sládek a Jiří Suchý. Mím Milan Sládek sa predstaví sólovým vystúpením s názvom Pantomíma. Jiří Suchý z divadla Semafor vystúpi s kapelou Funny Fellows. Spolu so speváčkou Zuzanou Haasovou zaspievajú staré šlágre a pripomenú atmosféru šesťdesiatych rokov, keď Semafor začínal. Na Kremnických gagoch si pripomenú blížiace sa okrúhle výročie legendárnej scény, ku ktorému príde zablahoželať operný spevák Martin Babjak.


Obe žijúce legendy sa organizačný tím snažil pritiahnuť na festival už niekoľko rokov. Ako pre agentúru SITA povedal riaditeľ festivalu Ján Fakla, Sládek sledoval festival už viac rokov a páčilo sa mu smerovanie podujatia. Ďalším dôvodom, prečo prijal ponuku vystúpiť na Kremnických gagoch, bol podľa Faklu aj pocit vlastenectva a to, že svojím slávnym menom festivalu pomôže. Jiří Suchý bol "na spadnutie" už vlani, ale z časových dôvodov nakoniec neprišiel a podarilo sa to až tento rok. Ich účasť je pre organizačný tím pocta a uznanie kvalít festivalu, dodal Fakla.

Prezidentom Akadémie humoru Slovenska sa po Milanovi Lasicovi, Stanislavovi Štepkovi a Milanovi Markovičovi stal básnik, dramatik a autor kníh pre deti a mládež Jozef Mokoš. "Samozrejme sa nečudujem, že som prezidentom, pretože som bol vybratý ako vopred určený záujemca, visel som na nástenke," zažartoval na margo svojho zvolenia s tým, že to považuje za kremnický gag. Ako však priznal, má veľkú trému, pretože byť prezidentom je aj zaväzujúce. Opäť žartom dodal, že urobí všetko preto, aby aj tento ročník podujatia bol bez problémov. "Teda nič, aby som nič nepokazil." Akadémia humoru Slovenska po celý rok mapuje najlepšie humoristické produkcie, ktoré oceňuje Zlatým Gunárom, najväčší gýč zase Trafenou husou. K členom a členkám akadémie tento rok pribudli okrem iných aj Peter Lipa, Milan Sládek či Ondrej Spišák.

Trojdňová prehliadka kultivovaného humoru, nezávislej satiry a veselej recesie sa začne 28. augusta a potrvá do 30. augusta. Diváci a diváčky si pozrú divadelné predstavenia pre dospelých aj deti. Programovými tipmi Jozefa Mokoša sú "bombóniky" Jiří Suchý a Milan Sládek, divadelné predstavenie pre deti bábkovej katedry VŠMU s názvom O čiernom klobúku a farebnej lopte a Tří mušketýři plzenského bábkového divadla Alfa. Na programe nechýbajú ani koncerty kapiel ako Sto múch, Feelme, Parno Grast či Tu v dome, vystúpenie Lenky Ferenčíkovej a jej skupiny. Taktiež sa bude konať výstava karikatúr alebo krst piatich knižných noviniek: Jožinko, dieťa svojich rodičov od Jozefa Scheka, Neber to osobne! od Tomáša Janovica, Neviem... od Fera Jablonovského, Opica a generál od Slawomira Mrožeka a Ústav s iným poslaním od zostavovateľov Janovica a Jablonovského.

Kompletný program je na webovej stránke www.gagy.eu.

SITA

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Vyhlásili nominácie na Zlatého gunára (3. 7. 2009)
 Nominácie AHS na Kremnické gagy 2008 (8. 7. 2008)nasledujúci článok >>
Video: Praktické tri kolesá - revolučny kočík
<< predchádzajúci článok
Janet Jackson napíše knihu o Jacksonovcoch