Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

06. novembra 2010

Na MFF v Ríme triumfovala komédia o eutanáziiBelgická čierna komédia o eutanázii s názvom Kill Me Please (2010) získala na Medzinárodnom filmovom festivale v Ríme ...Zdieľať
bez nazvu Režisér oceneného filmu Kill me please Olias Barco

Foto: SITA/AP BRATISLAVA 6. novembra (WEBNOVINY/Reuters) - Belgická čierna komédia o eutanázii s názvom Kill Me Please (2010) získala na Medzinárodnom filmovom festivale v Ríme hlavnú cenu Marc’Aurelio pre najlepší film. Snímka režiséra Oliasa Barcoa zaujala okrem porotcov aj bežných divákov, ktorí sa počas premietania filmu smiali, a to napriek tomu, že čiernobiely film sa zoberá veľmi vážnou témou. Veľkú cenu poroty získala v hlavnom meste Talianska dánska snímka In a Better World (2010) režisérky Susanne Bier. Tento film sa uchádza aj o prestížneho Oscara. Cenu pre najlepšieho herca si na 5. ročníku festivalu prevzal Toni Servillo za stvárnenie postavy v snímke Una Vita Tranquilla (2010). Medzi herečkami nezvíťazila iba jedna žena, ale netradične všetky herečky, ktoré si zahrali v mexickom filme Las Buenas Hierbas (2010). Podľa organizátorov podujatia sa tento rok predalo 118-tisíc lístkov, čo je viac ako vlani. Jeho začiatok však sprevádzali demonštrácie. Ľudia zo skupiny Tutti a casa totiž protestovali proti opatreniam vlády, ktorá sa rozhodla neobnoviť daňové úľavy pre kultúru. Približne 2000 protestujúcich počas úvodného dňa zablokovalo červený koberec a znemožnili hviezdam ako Keira Knightley alebo Eva Mendes použiť hlavný vchod.

Tohtoročný Medzinárodný filmový festival v Ríme sa konal od 28. októbra do 5. novembra. Podujatie v roku 2006 založil rímsky starosta Walter Veltroni. Jeho budúcnosť bola neistá po tom, ako ho v úrade vystriedal Gianni Alemanno, ktorý zvažoval úplné zrušenie podujatia.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lady Gaga bude mať až osem voskových figurín
<< predchádzajúci článok
VIANOCE V DIVADLE 2010 - 7.ročník medzinárodného divadelného festivalu