Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. mája 2022

Na Nemecko sa ženú silné búrky a krupobitie, meteorológovia varujú i pred rizikom tornádNemecká meteorologická služba (DWD) vo štvrtok varovala, že západ krajiny by neskôr počas dňa mohli postihnúť silné búrky trvajúce až do piatka i možné tornáda. V západnom a severozápadnom ...Zdieľať
gettyimages 1205977700 676x451 19.5.2022 (Webnoviny.sk) - Nemecká meteorologická služba (DWD) vo štvrtok varovala, že západ krajiny by neskôr počas dňa mohli postihnúť silné búrky trvajúce až do piatka i možné tornáda.


V západnom a severozápadnom Nemecku DWD predpovedá na štvrtok silný dážď a krupobitie, v niektorých oblastiach vietor v nárazoch do 100 kilometrov za hodinu.

V piatok by búrkový front prichádzajúci z Francúzska mohol do centrálnych regiónov priniesť extrémne zrážky. Meteorológovia zároveň varujú pred vznikom superciel, ktoré zvyšujú riziko tornád.

Nemecko, tak ako mnohí jeho susedia v Európe, tento rok zažíva teplejšiu a suchšiu jar.

Nemecké úrady sú vo zvýšenej pohotovosti po smrteľných záplavách, ktoré vlani v júli zasiahli časti Nemecka a Belgicka.


Zdroj: Webnoviny.sk - Na Nemecko sa ženú silné búrky a krupobitie, meteorológovia varujú i pred rizikom tornád © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rastúce ceny potravín spôsobené vojnou na Ukrajine, pandémiou a škrty v rozpočtoch, môžu zvýšiť cenu terapeutickej výživy na liečbu podvýživy až o 16 %
<< predchádzajúci článok
Združenie miest a obcí Slovenska vstupuje do štrajkovej pohotovosti, vládu žiada o pomoc