Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

27. mája 2024

Na otváracom ceremoniáli OH v Paríži sa zúčastní rekordné množstvo svetových politikov, išlo by o nevídanú diplomatickú aktivituOtvárací ceremoniál tohtoročných olympijských hier v Paríži nebude pôsobivý iba vďaka svojej dramaturgii, ale tiež pre účasť obrovského množstva svetových politikov a diplomatov. Možný nový ...Zdieľať
france_olympics_paris_2024_77650 ea2f6f2bd7324187a7aaa5323320810a 676x450 27.5.2024 (SITA.sk) - Otvárací ceremoniál tohtoročných olympijských hier v Paríži nebude pôsobivý iba vďaka svojej dramaturgii, ale tiež pre účasť obrovského množstva svetových politikov a diplomatov.

Možný nový rekord


Ako referuje web insidethegames.biz, do francúzskej metropoly sa chystá približne 120 hláv štátov a predsedov vlád, čo by mohlo vytvoriť rekord a spôsobiť nevídanú diplomatickú aktivitu na olympijskej scéne.

Podľa zdrojov z francúzskeho ministerstva zahraničných vecí sa očakáva účasť aj zhruba 160 ministrov, predovšetkým z oblasti športu. Za pozvánky na ceremoniál v tomto prípade nie je zodpovedné Francúzsko, ale Medzinárodný olympijský výbor (MOV) spolu s národnými olympijskými výbormi.

Neformálne stretnutia


Francúzsky prezident Emmanuel Macron však prítomných politikov prijme niekoľko hodín pred slávnostným otvorením OH na protokolárnom ceremoniáli v Elyzejskom paláci, ktorý umožní neformálne stretnutia.

Očakávajú sa početné bilaterálne stretnutia a Macron využije príležitosť na uskutočnenie niektorých z nich. Deň predtým bude francúzsky prezident hostiteľom samitu organizovaného spoločne s MOV o budúcnosti športu v udržateľnejšom svete, ktorý sa zameria najmä na mládež.


Zdroj: SITA.sk - Na otváracom ceremoniáli OH v Paríži sa zúčastní rekordné množstvo svetových politikov, išlo by o nevídanú diplomatickú aktivitu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Táto sezóna bola pre krídelníka Sauera prelomová, túži sa prebojovať na ME vo futbale (video)
<< predchádzajúci článok
Calzona na kemp do Rakúska nominoval 32 futbalistov, šiesti sa nedostanú na ME