Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

05. februára 2013

Na Radio_Head Awards zahrá Para aj Sounds Like ThisUdeľovanie tohtoročných Radio_Head Awards, ktoré sa uskutoční 3. marca, bude sprevádzať viacero hudobných vystúpení. Program spestria Tomáš Sloboda a jeho Sounds Like This, Para, Swan ...Zdieľať
radiohead BRATISLAVA 5. februára (WEBNOVINY) - Udeľovanie tohtoročných Radio_Head Awards, ktoré sa uskutoční 3. marca, bude sprevádzať viacero hudobných vystúpení.


Program spestria Tomáš Sloboda a jeho Sounds Like This, Para, Swan Bride a Zlokot. Všetci spomínaní interpreti si zo slávnostného večera môžu odniesť aj sošky.

Tomáš Sloboda & Sounds Like This so štúdiovkou Chobotnica majú nomináciu v kategórii Album roka - Cena kritikov, Para zas môže so svojou nahrávkou Menšina bodovať v kategórii Album roka - poslucháčska cena a tiež v kategórii Najlepšia koncertná kapela/interpret.

Swan Bride s eponymnou štúdiovkou nominovali v kategóriách Album roka - poslucháčska cena aj Album roka - Cena kritikov, Zlokot sa zas môže stať nováčikom roka.

Nominácie na Radio_Head Awards za rok 2012 ovládol rapper Vec, ktorý môže triumfovať v piatich kategóriách. Celkovo však získal až šesť nominácií, keďže v kategórii Singel roka má dvojité zastúpenie so skladbami Branči Kováč a Placebo (feat. Juraj Benetin).

V kategórii Album roka - poslucháčska cena sú okrem Veca (Stereo Farbo Slepo), Pary a Swan Bride nominovaní aj Haf a Beyuz (Blázon čas) a The Cubes (The Cubes).

Swan Bride sú rovnako ako Vec nominovaní aj na cenu kritikov, kde spolu s nimi zabojujú Burlas-Kladivo-Zagar (Poruchy spánku), Ink Midget (Re-Leave) a spomínaní Tomáš Sloboda & Sounds Like This (Chobotnica). Zvyšnú trojicu nominovaných v kategórii Singel roka tvoria Billy Barman (Strmá voda), ČAD (Sklenená veža) a L Plus (Catastrophe feat. Shaz Sparks).

Nováčikom roka sa stane jeden z pätice interpretov Boy Wonder, Purist, Strapo, Walter Schnitzelsson alebo Zlokot. V kategórii Najlepšia koncertná kapela/interpret získali okrem Veca a Pary nomináciu Billy Barman, ČAD a Puding Pani Elvisovej.

Tomáš Sloboda & Sounds Like This - Cudzinec


Poslucháči Rádia_FM majú možnosť hlasovať do 10. februára prostredníctvom webu radiohlavy.sk, a to v spomínaných kategóriách okrem Albumu roka - ceny kritikov a tiež v žánrových kategóriách. Slávnostné udeľovanie cien sa uskutoční 3. marca v bratislavskom Majestic Music Clube (MMC), pričom po druhý raz odovzdajú aj Cenu za prínos hudbe.

Meno tohtoročného držiteľa ceny, ktorú vlani získali vydavateľstvá Slnko Records, Hevhetia a Deadred Records, oznámia vo februári. Na slávnostnom udeľovaní Radio_Head Awards sa môžu zúčastniť aj fanúšikovia, limitovaný počet vstupeniek je dostupný v sieti Ticketportal. Informácie agentúre SITA poskytol hovorca Rozhlasu a televízie Slovenska Richard Šümeghy.

Para - Menšina
    Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Nominácie v piatom ročníku Radio_Head Awards ovládol Vec (21. 1. 2013)
 Začalo sa hlasovanie v rámci Radio_Head Awards 2012 (7. 1. 2013)
 Radio_Head Awards za prínos hudbe získajú tri vydavateľstvá (13. 2. 2012)
 Na Radio_Head Awards namiesto Beneho vystúpi Toni Granko (17. 2. 2011)
 Po druhý raz odovzdali Radio_Head Awards (27. 2. 2010)
 Na Radio_Head Awards aj Noisecut, Kladivo aj Haf (12. 2. 2010)
 Radio_Head Awards poznajú mená prvých účinkujúcich (9. 2. 2010)
 Vyhlásili nominácie na Radio_Head Awards 2009 (25. 1. 2010)
 Vybraní kritici nominovali 5 albumov na Radio_Head Award (22. 1. 2010)
 Zmeny vo verejnoprávnom Rádiu_FM sa nekončia (24. 3. 2009)nasledujúci článok >>
Video: Prvý bionický človek na svete
<< predchádzajúci článok
Slávik 2012: Dvojník Ivana Gašparoviča prezidenta nepobavil