Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

25. januára 2010

Vyhlásili nominácie na Radio_Head Awards 2009V počte nominácií v druhom ročníku Radio_Head Awards vedú kapely Billy Barman, Vetroplach a Lavagance. Tieto kapely vstupujú do boja o hudobné ocenenia s troma nomináciami. ...Zdieľať
 V počte nominácií v druhom ročníku Radio_Head Awards vedú kapely Billy Barman, Vetroplach a Lavagance. Tieto kapely vstupujú do boja o hudobné ocenenia s troma nomináciami. Spolu s nomináciou na cenu kritikov má tri nominácie aj formácia Kolowrat. Formácie Lublau a Dramatikz majú po dve.


Kapela Billy Barman bude bojovať o titul Nováčik roka s formáciami Dramatikz, Lublau, Moustache a Talkshow, o titul Najlepšia koncertná kapela so skupinami Čisté tvary, Lavagance, Puding pani Elvisovej a Vetroplach, v kategórii Singel roka jej a Cigánskej konkurujú Kolowrat (Ja a slečna Ts), Lavagance (Blood), Lublau (Nikto nikdy) a Vetroplach (Ty mi budeš rozumieť).

Vetroplach má okrem toho šancu získať Radio_Head Award v kategórii Album roka 2009 za Maličkosti. Päticu nominovaných v tejto kategórii dopĺňajú Diego (Peripheries), Dramatikz (Výsledok doby), Kolowrat (Slnko je vo veži) a Lavagance (Divine Darkness).

O nominovaných v štyroch kategóriách rozhodli poslucháči a poslucháčky v prvom kole hlasovania. Od pondelka 25. januára v druhom kole, ktoré potrvá do 13. februára, si vyberajú favoritov spomedzi nominovaných.

V kategórii Album roka 2009 / cena kritikov, ktorej nominácie sú známe už niekoľko dní, bojujú The Autumnist (za nahrávku The Autumnist), Diego (Peripheries), Zagar, Burlas, Kladivo (V rozpakoch), Kolowrat (Slnko je vo veži) a Ali Ibn Rachid (Dancing).

Vyhlásenie výsledkov sa bude konať 26. februára vo Veľkom koncertnom štúdiu SRo. Druhý ročník Radio_Head Awards bude, tak ako predchádzajúci, moderovať rozhlasová dvojica Baláž a Hubinák a zo zákulisia Ego.

Agentúru SITA informovala Alexandra Štullerová – Koreňová z Oddelenia pre styk s verejnosťou Slovenského rozhlasu.

SITA

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Vybraní kritici nominovali 5 albumov na Radio_Head Award (22. 1. 2010)
 Zmeny vo verejnoprávnom Rádiu_FM sa nekončia (24. 3. 2009)
 Noisecut vyhrali cenu Radio_Head, ktorú navrhla ich speváčka (7. 2. 2009)
 Radio_Head Awards 2008 - poznáme nominácie! (29. 1. 2009)
 Rádio_FM rozdá "rádio hlavy" (15. 1. 2009)
 Kompiláciu slovenských skupín je možné stiahnuť si zadarmo (22. 12. 2008)
 Hviezdou narodenín Rádia_FM bola skupina Pendulum (7. 11. 2008)
 Počas štvrtkovej Night_FM päť koncertov v piatich mestách (10. 10. 2008)nasledujúci článok >>
Zomrel herec James Mitchell
<< predchádzajúci článok
Peking odmietol účasť na kyberútokoch na Google

Vyhlásili nominácie na Radio_Head Awards 2009 - diskusné fórum čitateľov