Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

29. augusta 2019

Na Regionálnych oslavách Dňa baníkov si opäť uctia obete baníTohtoročné Regionálne oslavy Dňa baníkov v Handlovej opäť ponúknu oceňovanie osobností za rozvoj baníctva na hornej Nitre, banícky jarmok i prechádzku náučným ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
 
Handlová 29. augusta (TASR) - Tohtoročné Regionálne oslavy Dňa baníkov v Handlovej opäť ponúknu oceňovanie osobností za rozvoj baníctva na hornej Nitre, banícky jarmok i prechádzku náučným chodníkom. Oslavy sa začnú v piatok (30. 8.) a potrvajú do nedele (1. 9.).


"Regionálne oslavy Dňa baníkov budú mať tento rok tradičný program. Začne sa v piatok položením vencov k pomníku na cintoríne, odovzdaním plakiet za rozvoj baníctva, omšou a oficiálna časť sa skončí v nedeľu ráno špacírkou banským náučným chodníkom," načrtol zástupca primátorky Radoslav Iždinský.

Neoficiálna časť osláv bude podľa neho zaujímavá a atraktívna. "Dom kultúry sa totiž postaral o to, že v Handlovej vystúpia zaujímaví hudobní hostia, a to skupina Modus, Mária Čírová, Pink Floyd Revival či Peter Lipa," doplnil.

Na obyvateľov a návštevníkov mesta opäť čaká i banícky jarmok či Deň otvorených dverí v Bani Handlová, ktorý sa uskutoční v sobotu (31. 8.) dopoludnia. Súčasťou tohtoročných osláv nebude sprievod Pálffyho Laura, handlovská samospráva tento krok odôvodnila nenaplnením jeho hlavnej myšlienky, ako i narastajúcimi nákladmi.

Podujatie pripravili mesto Handlová, Hornonitrianske bane Prievidza a Združenie miest a obcí hornej Nitry.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Miera inflácie sa v Španielsku v auguste výraznejšie spomalila
<< predchádzajúci článok
Začiatok školského roka vyjde rodičov na vyše 100 eur

Na Regionálnych oslavách Dňa baníkov si opäť uctia obete baní - diskusné fórum čitateľov