Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. januára 2022

Na Slovensko zavítal šéf Európskej rady Michel, s premiérom diskutoval aj o význame spojenectievSlovensko je stabilným a suverénnym partnerom v rámci Európskeho spoločenstva, ale aj spojencom v rámci Severoatlantickej aliancie (NATO). Po stretnutí so šéfom Európskej rady Charlesom Michelom to ...Zdieľať
bp_3500 676x465 26.1.2022 (Webnoviny.sk) - Slovensko je stabilným a suverénnym partnerom v rámci Európskeho spoločenstva, ale aj spojencom v rámci Severoatlantickej aliancie (NATO).


Po stretnutí so šéfom Európskej rady Charlesom Michelom to skonštatoval predseda vlády SR Eduard Heger. Ako ďalej povedal, témou spoločnej diskusie bola aj dôležitosť spojenectva.

„A práve v takýchto časoch je dôležité, aby spojenci koordinovali svoj postup," povedal premiér. Doplnil, že s Michelom hovorili aj o význame spojenectva so Spojenými štátmi americkými (USA).

„Aj Spojené štáty sú strategický partner voči Európskej únii," skonštatoval Heger s tým, že USA a európske štáty sú si vzájomne garantom bezpečnosti. Zároveň Michela informoval, že podpis obrannej dohody s USA očakáva v najbližších týždňoch.

Predseda vlády tiež uviedol, že s predsedom rady Michelom zhodli na nutnosti pokračovania dialógu s Ruskom a deeskalácii napätia na rusko-ukrajinskej hranici. Ako povedal samotný Michel, pokrok v oblasti bezpečnosti a zabezpečenie stability si vyžaduje vzájomnú spoluprácu. „Je to dôležité pre bezpečnosť Európy a celého sveta," dodal.


Zdroj: Webnoviny.sk - Na Slovensko zavítal šéf Európskej rady Michel, s premiérom diskutoval aj o význame spojenectiev © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štát preplatí pozostalým náklady za prevoz zosnulých covidových pacientov zo vzdialených nemocníc
<< predchádzajúci článok
Hlas-SD vylúčil z možnej spolupráce Kotlebovcov a OĽaNO, „Obyčajní“ sú podľa Pellegriniho stelesnením zlyhaní