Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. februára 2012

Na Slovensku extrémne mrzne, Poprad má polstoročný rekordV oblastiach so snehovou pokrývkou môžu cez víkend dopravu skomplikovať snehové jazyky, záveje a veľmi silný vietor. Dnes očakávame jasno až polojasno, na severe miestami aj ...Zdieľať
zima BRATISLAVA 2. februára  - Slovensko naďalej sužuje extrémna zima. Z európskeho Ruska k nám prúdi veľmi studený, pôvodom sibírsky kontinentálny vzduch.


Počas noci sa suchý vzduch ochladzuje, následkom čoho klesajú teploty k -20 až -30 stupňov Celzia.

Štvrtok prinesie jasný až polojasný deň, na severe miestami aj čiastočne zväčšená oblačnosť a výnimočne aj slabé občasné sneženie. Hlavne v nižších polohách treba dávať pozor na hmly.

V oblastiach so snehovou pokrývkou môžu dopravu skomplikovať snehové jazyky a záveje. Najvyššia denná teplota klesne na -16 až -10 stupňov, v južnej polovici stredného Slovenska a na západe -10 až -4 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1 500 m bude okolo -18 stupňov.

Nočné teploty sa budú pohybovať medzi -20 až -28, na niektorých miestach sa očakáva až 30 stupňov pod nulou. Na juhu a v južnej polovici západného Slovenska meteorológovia hlásia -12 až -20 stupňov.


Predpoveď počasia na piatok

V piatok bude jasno až polojasno, popoludní na juhu čiastočne pribudne oblačnosť. Naďalej bude veľmi, miestami až extrémne chladno. Najvyššia denná teplota klesne 17 až 11 stupňov pod nulu, v južnej polovici západného a na juhu stredného Slovenska na -10 až -4 stupňov.

V Poprade dnes padol viac ako polstoročný teplotný rekord

Podľa informácií z meteorologickej stanice Slovenského hydrometeorologického ústavu na popradskom letisku klesla teplota pod Tatrami dnes ráno na mínus 26,7 stupňa Celzia.

Doteraz najchladnejšie bolo v tento deň v roku 1956, keď v Poprade namerali rovných mínus 26 stupňov Celzia. Na piatok 3. februára je rekordná teplota ešte o niečo nižšia, a to mínus 27 stupňov Celzia.

Vzhľadom na súčasné podmienky možno očakávať, že tento rekord v piatok padne. Absolútne teplotné minimum v Poprade je zo 14. januára 1987, keď v Poprade namerali mínus 29,1 stupňa Celzia.

Počasie cez víkend

Počas víkendu začne ovplyvňovať počasie na našom území tlaková níž, ktorá prinesie okrem mrazu aj silné snehové zrážky najmä na juhu Slovenska. Na východe pribudne až 17 cm nového snehu, na juhu 10 cm a na zvyšku Slovenska okolo 5 cm. Dopravnú situáciu a pohyb po vonku bude výrazne komplikovať silný nárazový vietor s rýchlosťou do 25 m/s a sneženie.

počasie 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ceny britskej ropy vzrástli, zdraželo aj zlato
<< predchádzajúci článok
Pri Papuy-Novej Guiney sa potopil trajekt s 350 pasažiermi

Na Slovensku extrémne mrzne, Poprad má polstoročný rekord - diskusné fórum čitateľov