Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. februára 2012

Pri Papuy-Novej Guiney sa potopil trajekt s 350 pasažiermiPri severnom pobreží Papuy-Novej Guiney sa potopil trajekt s 350 ľuďmi na palube. Podľa austrálskych úradov budú straty na životoch veľké, hoci niektorých cestujúcich sa podarilo zachrániť. ...Zdieľať
bez nazvu SYDNEY 2. februára (WEBNOVINY) - Pri severnom pobreží Papuy-Novej Guiney sa potopil trajekt s 350 ľuďmi na palube. Podľa austrálskych úradov budú straty na životoch veľké, hoci niektorých cestujúcich sa podarilo zachrániť.


"Toto je očividne obrovská tragédia - 350 ľudí na palube lode, ktorá sa potopila," povedala austrálska premiérka Julia Gillardová novinárom v Melbourne. "Je pravdepodobné, že tu bude veľmi veľa obetí," dodala.

Austrália vyslala na miesto nešťastia šesť lodí a tri vrtuľníky. Doteraz sa im údajne podarilo nájsť 50 ľudí, papuánske úrady hovoria o 28 zachránených.

Trajekt MV Rabaul Queen šiel ku dnu asi 9 námorných míľ (16 km) od Finschhafenu na severnom pobreží Papuy-Novej Guiney. Smeroval z Kimbe na ostrove Nová Británia do druhého najväčšieho mesta krajiny Lae.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Slovensku extrémne mrzne, Poprad má polstoročný rekord
<< predchádzajúci článok
Nemci chcú vládnuť Grékom ako nacisti, naznačil Nigel Farage

Pri Papuy-Novej Guiney sa potopil trajekt s 350 pasažiermi - diskusné fórum čitateľov