Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. júla 2020

Na Slovensku zadržali rekordné množstvo drog, zásielka prišla po známej drogovej trase z Mexika (foto)Príslušníci finančnej správy z Colného úradu v Nitre objavili s pomocou služobného psa vycvičeného na vyhľadávanie drog 1,5 tony pervitínu dovezeného z Mexika. Podľa hovorkyne finančnej ...Zdieľať
11 676x507 7.7.2020 - Príslušníci finančnej správy z Colného úradu v Nitre objavili s pomocou služobného psa vycvičeného na vyhľadávanie drog 1,5 tony pervitínu dovezeného z Mexika.


Podľa hovorkyne finančnej správy Ivany Skokanovej ide o rekordný úlovok drog, aký nemá na Slovensku obdobu. Finančná správa prípad postúpila polícii, prevzal si ho vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry.

Drogy za viac ako 300 miliónov eur


Hodnota zachytenej látky dosahuje 300 miliónov eur, v prípade jednorazových užívateľských dávok by jej hodnota bola niekoľkonásobne vyššia.

„Ozbrojení príslušníci finančnej správy z Colného úradu Nitra kontrolovali dve kovové nádrže na kvapaliny, ktorých prepravu identifikovali ako rizikovú colnú operáciu. Zásielka totiž prišla po známej drogovej trase z Mexika. Tovar bol prepravovaný v režime tranzit z Mexika cez chorvátsky prístav s cieľom precliť ho na Slovensku, odkiaľ by sa mohol už pohybovať voľne v celej Európskej únii,“ informovala Skokanová.

Do nádrží navŕtali diery


Pri colnej kontrole využili príslušníci finančnej správy viaceré technické prostriedky, vrátane mobilného skenovacieho zariadenia a žeriavu na manipuláciou s nadrozmerným nákladom.

Pomohol aj služobný pes Hutch so svojím psovodom. Vďaka nemu identifikovali podozrenie, že v nádrži sa nachádza nelegálne prepravovaný tovar. Po navŕtaní dier do spodnej časti nádrže objavili veľké množstvo (1,5 tony) bielej kryštalickej látky. Prvotný rozbor poukázal na metamfetamín (pervitín).


Zdroj: Webnoviny.sk - Na Slovensku zadržali rekordné množstvo drog, zásielka prišla po známej drogovej trase z Mexika (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecko opäť otvorilo tému prerozdelenia migrantov, žiada lepšie a spravodlivejšie riešenie
<< predchádzajúci článok
Gabriela vraj vyhrala záhradný set, zlodejovi však dala údaje o platobnej karte a prišla o stovky eur

Na Slovensku zadržali rekordné množstvo drog, zásielka prišla po známej drogovej trase z Mexika (foto) - diskusné fórum čitateľov