Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. mája 2019

Na Srí Lanke vyhlásili ďalší zákaz nočného vychádzaniaIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Kolombo 14. mája (TASR) - Srí Lanka oznámila v utorok, už druhý deň po sebe, zákaz nočného vychádzania. Toto opatrenie nasleduje po tom, ako dav ľudí pri protimoslimských nepokojoch vyvolaných veľkonočnými teroristickými útokmi zabil mečom muža, pripomenula tlačová agentúra AFP.


Muža-moslima usmrtili pri násilnostiach, ktoré vypukli v pondelok večer, tri týždne po samovražedných bombových útokoch islamských extrémistov na kresťanské kostoly a luxusné hotely, keď zahynulo 258 ľudí.

Muž sa stal prvou obeťou zabitou pri nepokojoch po teroristických útokoch. Davy podnikali aj podpaľačské útoky a okolo 2000 ľudí spustošilo mešitu, uviedli svedkovia.

Polícia vyhlásila ďalší zákaz nočného vychádzania preto, aby zastavila toto násilie. Zákaz platí od 21.00 h miestneho času (17.30 h SELČ).

Zákaz vychádzania platil v utorok celý deň v Severozápadnej provincii, kde podľa slov polície ľudia vyzbrojení mečmi v pondelok večer zabili 45-ročného moslima v jeho vlastnom tesárskom obchode.

Fauzula Amína pochovali v utorok za prísnych bezpečnostných opatrení na moslimskom cintoríne v meste Nattandiya v spomínanej Severozápadnej provincii. Smútočný obrad s približne 100 účastníkmi strážili mohutne ozbrojení vojaci a policajti za podpory obrnených transportérov.

Polícia tiež informovala, že zatkla 13 osôb, vrátane Amita Vírasingha, muža zo srílanskej budhistickej sinhálskej väčšiny. Ten sa podieľal na podobných nepokojoch aj vlani v marci, ale bol na kauciu prepustený.

Na iných miestach provincie, severne od metropoly Kolombo, útočníci početne prevažujúci nad políciou a bezpečnostnými silami podpaľovali obchody vlastnené moslimami, ničili ich domy a rozbíjali okná, nábytok aj ďalšie zariadenie vo viacerých mešitách.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Viktor Orbán prijal predstaviteľov kresťanov z Nigérie
<< predchádzajúci článok
Remišová má zaplatiť pokutu, Ústavný súd potvrdil rozhodnutie výboru

Na Srí Lanke vyhlásili ďalší zákaz nočného vychádzania - diskusné fórum čitateľov