Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. mája 2019

Viktor Orbán prijal predstaviteľov kresťanov z NigérieNa archívnej snímke Viktor Orban.Zdieľať
Na archívnej snímke Viktor Orban. Foto: TASR/AP
Budapešť 14. mája (TASR) - Krízový stav migrácie a prenasledovanie kresťanov vo svete boli hlavnými témami utorňajšieho stretnutia predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána s predstaviteľmi kresťanských spoločenstiev v Nigérii.


Podľa agentúry MTI premiér prijal katolíckeho biskupa diecézy v Sokote Matthewa Hassana Kukaha a predsedu reformovanej kresťanskej cirkvi Church of Christ in Nations Dacholoma Datiriho, ktorí označili za tragické, že z Nigérie odchádzajú do cudziny milióny ľudí z dôvodu nedostatku národného zomknutia, náboženského násilia a chudoby. Žijú potom ponižovaní v rôznych kútoch sveta, navyše mnohí z nich páchajú trestné činy.

Na schôdzke, na ktorej sa zúčastnil aj štátny tajomník úradu vlády zodpovedný za pomoc prenasledovaným kresťanom Tristan Azbej, predseda maďarskej vlády zdôraznil, že záujmom všetkých afrických štátov je, aby sa ich občania nestratili vo víre svetovej migrácie. Za to však podľa Orbána nesie zodpovednosť aj Európa a iné rozvinuté oblasti sveta. Podotkol, že Maďarsko v rámci programu Hungary Helps už poskytlo pomoc pri obnove a prevádzke mnohých škôl, nemocníc a sociálnych zariadení v krajinách sužovaných konfliktmi na Blízkom východe i v Afrike.

Predstavitelia kresťanov v Nigérii sa poďakovali za pomoc Maďarska, ktorá je podľa ich vyjadrenia veľmi potrebná, pretože popri chudobe sa šíri v Nigérii aj náboženské násilie. Najviac prenasledovanými spoločenstvami sú práve tamojší kresťania, zdôraznili.

Spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obezita patrí do rúk lekára, upozorňujú odborníci
<< predchádzajúci článok
Na Srí Lanke vyhlásili ďalší zákaz nočného vychádzania

Viktor Orbán prijal predstaviteľov kresťanov z Nigérie - diskusné fórum čitateľov