Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. augusta 2007

Na stavenisko Auparku privolali mestskú aj štátnu políciuNa stavenisku Auparku na Štúrovom námestí v Žiline dnes zavládol zmätok. Okrem robotníkov sa na ňom ocitli mestskí aj štátni policajti. "Konflikt vznikol preto, že sme posúvali plot na našom ...Zdieľať

ŽILINA 22. augusta (WEBNOVINY) - Na stavenisku Auparku na Štúrovom námestí v Žiline dnes zavládol zmätok. Okrem robotníkov sa na ňom ocitli mestskí aj štátni policajti. "Konflikt vznikol preto, že sme posúvali plot na našom pozemku podľa plánu, ktorý je súčasťou právoplatného stavebného povolenia na hlavný objekt," informoval agentúru SITA Miro Sedlák, hovorca spoločnosti HB Reavis Groups, ktorá je developerom výstavby.

Podľa hovorcu Žiliny Martina Barčíka investor rozširoval oplotenie staveniska protiprávne, pretože mesto mu to zakázalo predbežným opatrením. Predstavitelia mesta privolali na stavenisko mestskú políciu.

Sedlák zasa tvrdí, že žilinská mestská polícia porušila ich práva, keď sa snažila vniknúť na ich pozemok. "Považujeme toto konanie za neprípustné, myslíme si, že bol spáchaný trestný čin, budeme to riešiť súdnou cestou," konštatoval Sedlák. Investor preto privolal štátnu políciu.

"Snažili sme sa s HB Reavis Groups dohodnúť, aby zastavili stavbu, aby sa o tejto situácii rokovalo, oni to odmietli," reagoval Barčík. Mesto zvažuje ďalšie právne kroky.

Výstavba Auparku pokračuje naďalej aj napriek tomu, že Krajský súd (KS) v Žiline vydal predbežné opatrenie, ktorým ju zastavil. "Rozhodnutie KS ešte v tejto chvíli nemáme, to znamená, že nie je právoplatné, nie je ani vykonateľné, postupujeme preto podľa právoplatného stavebného povolenia," dodal Sedlák. Mesto si však uvedené rozhodnutie už prevzalo.

Výstavba Auparku by mala trvať približne dva roky. Stavebné náklady predstavujú dve miliardy korún. Prenajímateľná plocha bude približne 20-tisíc metrov štvorcových, tvoriť ju budú obchody, reštaurácie, kaviarne, prevádzky na šport i oddych či bankové pobočky. Aupark vytvorí 500 pracovných miest a 850 bezplatných parkovacích miest. Pôvodne ho mali otvoriť už na jeseň minulého rok

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pojednávanie v spore o maloletého Marca súd odročil
<< predchádzajúci článok
Obec získa na výstavbu priemyselného parku 54 mil. korún

Na stavenisko Auparku privolali mestskú aj štátnu políciu - diskusné fórum čitateľov