Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. augusta 2007

Pojednávanie v spore o maloletého Marca súd odročilOdročením na neurčito sa na Okresnom súde vo Zvolene skončilo dnešné pojednávanie vo veci úpravy rodičovských práv a povinností k 11-ročnému Marcovi Masierovi. Tento spor zaujal médiá aj ...Zdieľať

ZVOLEN 22. augusta (WEBNOVINY) - Odročením na neurčito sa na Okresnom súde vo Zvolene skončilo dnešné pojednávanie vo veci úpravy rodičovských práv a povinností k 11-ročnému Marcovi Masierovi. Tento spor zaujal médiá aj verejnosť začiatkom augusta, keď chlapec ušiel od matky na taliansku ambasádu v Bratislave s tým, že chce žiť so svojím otcom v Taliansku. Podľa jeho matky Berty Staškovej ho na tento čin naviedol otec Marco Masiero. Na základe predbežného opatrenia súdu z 10. augusta je maloletý Marco v starostlivosti matky, jeho otec sa s ním podľa vlaňajšieho rozhodnutia banskobystrického krajského súdu môže stretávať každú párnu sobotu od 9:00 do 20:00.

Hneď na úvod dnešného pojednávania podala právna zástupkyňa matky nový návrh, podľa ktorého by sa obmedzil styk otca s Marcom len na prvé soboty v mesiaci, a to len v prítomnosti matky a v mieste bydliska dieťaťa. Odôvodnila to poslednými udalosťami súvisiacimi s útekom chlapca na ambasádu. Chlapec podľa matky o návrhu obmedziť jeho stretávanie s otcom vie a nijako sa k nemu nevyjadril. Za útek sa matke podľa jej slov ospravedlnil slovom prepáč. „Berie to ako dobrodružstvo, cíti sa ako hrdina, píšu o ňom noviny, vidí sa v televízii,“ povedala Stašková.

Okrem zverenia do starostlivosti žiada matka zvýšenie sumy výživného na 7 000 korún mesačne. V súčasnosti Marcov otec na základe mimosúdnej dohody platí mesačne 3 000 korún. Ako sa Masiero vyjadril na pojednávaní, so zvýšením sumy súhlasí, ak však Stašková nedokáže zvýšenie výdavkov na dieťa, navrhuje, aby 4 000 korún išlo na tvorbu úspor dieťaťa.

Právna zástupkyňa otca navrhuje zverenie Marca do starostlivosti otcovi. Ak by ho súd zveril matke, navrhujú rozšíriť jeho stretávanie sa s otcom na každý párny víkend od piatku večera do nedele večera, a to bez prítomnosti matky a mimo jeho bydliska. S otcom by mal podľa tohto návrhu tráviť aj polovicu letných prázdnin a každé druhé vianočné a veľkonočné prázdniny. Podobné podmienky stretávania navrhujú aj pre matku, ak by súd zveril Marca do starostlivosti otcovi. Matka by mala navyše právo na stretávanie so synom v jeho bydlisku v Taliansku kedykoľvek v roku.

Marcov otec na súde uviedol, že hoci so svojím synom telefonuje každý deň, zo strohosti synovej reči cíti, že nie je v tom čase sám. To je podľa Masiera psychický nátlak na dieťa, Stašková podľa neho číta aj synove SMS správy. Na niektorom z ďalších pojednávaní v spore súd vypočuje aj maloletého Marca. Ak si to chlapec bude želať, vypovedať bude bez prítomnosti rodičov.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Otec Marca sa chcel v sobotu stretnúť so synom, neúspešne (12. 8. 2007)
 Otcovi Marca sa dnes podarilo hovoriť so synom (12. 8. 2007)
 Talianska ambasáda vydala chlapca matkinej advokátke (11. 8. 2007)
 Otec Marca trvá na zverení syna do svojej opatery (10. 8. 2007)
 Súd predbežne zveril chlapca do starostlivosti matky (10. 8. 2007)
 Ministerstvo žiada o bezodkladné odovzdanie maloletého matke (10. 8. 2007)
 Matka dieťaťa prosí o pomoc, chce syna späť (9. 8. 2007)nasledujúci článok >>
Viedenské letisko má stále záujem o bratislavské letisko
<< predchádzajúci článok
Na stavenisko Auparku privolali mestskú aj štátnu políciu

Pojednávanie v spore o maloletého Marca súd odročil - diskusné fórum čitateľov