Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. februára 2018

NA TÚTO JAZDU NEZABUDNE: Študentka nechcene skončila medzi batožinouIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/KR PZ Nitra
Viedeň 21. februára (TASR) - Dvadsaťjedenročná študentka z rakúskeho Grazu absolvovala v utorok nedobrovoľne jazdu v batožinovom priestore diaľkového autobusu, kde ju nechtiac zatvoril vodič, pretože si ju pri odjazde z nástupnej stanice nevšimol. Informovali o tom rakúsky verejnoprávny rozhlas a televízia (ORF).


Mladá žena vošla do batožinového priestoru v zadnej časti vozidla pri nakladaní svojho kufra v Klagenfurte, hlavnom meste rakúskej spolkovej krajiny Korutánsko, čo však 48-ročný vodič nevedel a uzavrel prístupový otvor aj priľahlé dvere. Následne uviedol autobus do pohybu a vydal sa s ním na cestu do mesta Wolfsberg, ležiaceho takisto v Korutánsku.

Študentka sa snažila na seba upozorniť klopaním, ale ostatní cestujúci nereagovali, a tak zalarmovala políciu pomocou mobilného telefónu. Batožinový priestor nakoniec opustila až pri zastávke vo Wolfsbergu, teda približne po jednohodinovej jazde po trase dlhej 60 kilometrov.

Priestory pre cestujúcich a batožinu sú pritom prepojené otvorom veľkým približne 80 x 80 centimetrov, ktorý uzatvára roleta otvoriteľná z oboch strán, poznamenala ORF.

Žena pri tomto incidente neutrpela nijaké zranenia a pokračovala v ceste do štajerskej metropoly Graz - tentoraz už na sedadle, ktoré si zarezervovala.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trump chce zákaz tzv. bump-stock zariadení na zbraniach
<< predchádzajúci článok
Hasiči zasahujú pri požiari rodinného domu v Matejovciach

NA TÚTO JAZDU NEZABUDNE: Študentka nechcene skončila medzi batožinou - diskusné fórum čitateľov