Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - Správy
Pridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Zo zahraničia

21. februára 2018

Trump chce zákaz tzv. bump-stock zariadení na zbraniachHovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová počas tlačovej konferencie v Bielom dome vo Washingtone v utorok 20. februára 2018. Americký prezident Donald Trump nariadil v utorok podľa vlastných slov ministerstvu spravodlivosti, aby vypracovalo ...Zdieľať
Hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová počas tlačovej konferencie v Bielom dome vo Washingtone v utorok 20. februára 2018. Americký prezident Donald Trump nariadil v utorok podľa vlastných slov ministerstvu spravodlivosti, aby vypracovalo predpisy, ktoré zakážu zariadenia s tzv. bump-stock, a síce mechanizmom umožňujúcim, aby poloautomatická zbraň fungovala ako plnoautomatická. Ide o zariadenie, aké použil vlani v októbri masový vrah Stephen Paddock, keď v meste Las Vegas zastrelil 58 ľudí, pripomenula agentúra AP. Trump zároveň očakáva, že zmienené predpisy budú hotové "veľmi skoro". Hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová podľa agentúry DPA povedala, že by sa tak malo stať už v nadchádzajúcich dňoch. Foto: TASR/AP
Washington 21. februára (TASR) - Americký prezident Donald Trump nariadil v utorok podľa vlastných slov ministerstvu spravodlivosti, aby vypracovalo predpisy, ktoré zakážu zariadenia s tzv. bump-stock, a síce mechanizmom umožňujúcim, aby poloautomatická zbraň fungovala ako plnoautomatická. Ide o zariadenie, aké použil vlani v októbri masový vrah Stephen Paddock, keď v meste Las Vegas zastrelil 58 ľudí, pripomenula agentúra AP.


Trump zároveň očakáva, že zmienené predpisy budú hotové "veľmi skoro". Hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová podľa agentúry DPA povedala, že by sa tak malo stať už v nadchádzajúcich dňoch.

K Trumpovmu oznámeniu došlo počas podujatia, ktoré sa v Bielom Dome konalo na oslavu odvahy zásahových zložiek. Americký prezident o zákaze zariadenia hovoril niekoľko dní po streľbe, pri ktorej na strednej škole Marjory Stonemanovej-Douglasovej v meste Parkland na Floride prišlo 14. februára o život 17 ľudí. Útočníkom bol bývalý žiak tejto školy, 19-ročný Nikolas Cruz.

"Musíme robiť viac na ochranu našich detí," uviedol v tejto súvislosti Trump a dodal, že tento týždeň bude viesť diskusie o bezpečnosti na školách. AP s odvolaním sa na zdroje z Bieleho domu informovala, že americký prezident sa stretne so študentmi, učiteľmi i ďalšími kompetentnými, a preberie s nimi spôsoby, akými by sa dalo zabezpečiť vyššiu mieru bezpečnosti na školách.

Bump-stock mal na 12 zo svojich dovedna asi 47 legálne zakúpených zbraní masový vrah Stephen Paddock, ktorý vlani v októbri zastrelil v meste Las Vegas na festivale country hudby 58 ľudí a takmer 500 ďalším spôsobil zranenia.

Podľa odborníkov by Paddock nebol schopný ublížiť toľkým ľuďom, ak by nepoužil práve tento mechanizmus. Ten mu podľa analýzy zvukovej nahrávky streľby umožnil vystreliť až 90 rán za 10 sekúnd, priblížila spravodajská stanica BBC.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Českí taxikári si na zmeny v zákone počkajú až rok, hrozia protesty
<< predchádzajúci článok
NA TÚTO JAZDU NEZABUDNE: Študentka nechcene skončila medzi batožinou

Trump chce zákaz tzv. bump-stock zariadení na zbraniach - diskusné fórum čitateľov