Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. februára 2024

Na Ukrajine doteraz padlo alebo utrpelo zranenia 350-tisíc ruských vojakov, tvrdia BritiRuské straty za dva roky vojny na Ukrajine sú podľa britského obranného spravodajstva rovnaké ako celkové sily, ktoré Moskva nasadila na začiatku invázie, a z mnohých hľadísk ...Zdieľať
russia_ukraine_76655 676x380 24.2.2024 (SITA.sk) - Ruské straty za dva roky vojny na Ukrajine sú podľa britského obranného spravodajstva rovnaké ako celkové sily, ktoré Moskva nasadila na začiatku invázie, a z mnohých hľadísk ich prevyšujú.

Viac o téme: Vojna na UkrajineSpráva ministerstva obrany Veľkej Británie, ktorú v sobotu zverejnilo na sieti X, konštatuje, že od 24. februára 2022 na Ukrajine padlo alebo utrpelo zranenia zhruba 350-tisíc ruských vojakov. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Britskí analytici ďalej tvrdia, že k potvrdeným stratám Rusov patrí aj viac ako 2 700 tankov a 5-tisíc bojových vozidiel pechoty a obrnených transportérov.Zdroj: SITA.sk - Na Ukrajine doteraz padlo alebo utrpelo zranenia 350-tisíc ruských vojakov, tvrdia Briti © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ľudia z Ukrajiny sa na Slovensku cítia prijatí, no napriek tomu pociťujú aj neistotu
<< predchádzajúci článok
Kroky Ruska podkopávajú bezpečnosť Európy, opozícia navrhuje parlamentu prijať uznesenie o odsúdení ruskej agresie