Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. apríla 2009

Na univerzite v Baku sa strieľaloNajmenej 13 ľudí prišlo o život a ďalších 20 utrpelo zranenia pri streľbe v budove štátnej ropnej akadémie v azerbajdžanskej metropole Baku. Zatiaľ nie je jasné, koľko útočníkov bolo ...Zdieľať
AKTUALIZOVANÉ BAKU 30. apríla (WEBNOVINY) - Najmenej 13 ľudí prišlo o život a ďalších 20 utrpelo zranenia pri streľbe v budove štátnej ropnej akadémie v azerbajdžanskej metropole Baku. Zatiaľ nie je jasné, koľko útočníkov bolo zapojených do incidentu. Ruský denník Russia Today na svojej internetovej stránke s odvolaním sa na miestne televízne stanice tvrdí, že išlo o dvoch mužov, z ktorých jedného zatkli a ďalší spáchal samovraždu. Tlačové agentúry však hovoria iba o jednom strelcovi.


Medzi zranenými je pravdepodobne aj viacero cudzincov. Podľa tlačovej agentúry ANSPRESS sa traja z nich vrátane sýrskeho študenta nachádzajú v kritickom stave v miestnej nemocnici. Médiá špekulujú o tom, že príčinou streľby sú pravdepodobne rozpory medzi miestnymi a zahraničnými študentmi vysokej školy. V jej budove sa už nachádza nespresnený počet policajných jednotiek a v okolí akadémie polícia rozmiestnila zátarasy.

SITA_AP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kontroverzný izraelský minister zahraničia mieri do Európy
<< predchádzajúci článok
Za zbúranie amfiteátra v Bratislave hrozí investorovi pokuta

Na univerzite v Baku sa strieľalo - diskusné fórum čitateľov