Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. septembra 2019

Na židovskom cintoríne vo Zvolene čítali mená deportovaných ŽidovČítaním mien deportovaných židovských obyvateľov zo Zvolena a okolia začalo v utorok dopoludnia na tamojšom židovskom cintoríne pravidelné podujatie pri ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR - Tomáš Doboš
Zvolen 10. septembra (TASR) - Čítaním mien deportovaných židovských obyvateľov zo Zvolena a okolia začalo v utorok dopoludnia na tamojšom židovskom cintoríne pravidelné podujatie pri príležitosti Dňa obetí holokaustu a rasového násilia. Spomienkový a vzdelávací program sa následne uskutoční nielen na židovskom cintoríne, ale aj v priľahlom Parku ušľachtilých duší a na tamojšej Technickej univerzite.


"V cintoríne sa čítali nielen mená deportovaných, ale aj mená záchrancov židovských životov na Slovensku, ktoré sú uvedené na Múre cti pred židovským cintorínom. Múr cti je jedinečným pamätníkom na Slovensku, vznikol podľa pamätníka Yad Vashem v Izraeli," uviedol pre TASR jeden z organizátorov podujatia Jozef Klement.

Program zavŕši od 11:45 séria krátkych prednášok na tému holokaust a rasové zákony na Slovensku v priestoroch Technickej univerzity. Prednášajú renomovaní historici Eduard Nižňanský, Stanislav Mičev a ďalší. "Na záver bude dramatizované čítanie študentov SPŠ dopravnej vo Zvolene," dodal Klement.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pod Mostom SNP by sa mali premietať mená obetí holokaustu
<< predchádzajúci článok
Členské krajiny EÚ odobrili menný zoznam budúcich členov EK

Na židovskom cintoríne vo Zvolene čítali mená deportovaných Židov - diskusné fórum čitateľov