Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

19. júna 2021

Na ZOH 2026 sa zrejme predstavia aj skialpinisti, olympijský výbor bude hlasovať o zaradení do programuNa zimných olympijských hrách v roku 2026, ktoré usporiada talianske zimné stredisko Cortina d'Ampezzo spolu s Milánom, by mohol mať premiéru nový šport - skialpinizmus. Na piatkovom zasadnutí to ...Zdieľať
switzerland_olympics_27488 ea5c556ccbcf4fa6b8ac03fa0769cfea 676x451 19.6.2021 (Webnoviny.sk) - Na zimných olympijských hrách v roku 2026, ktoré usporiada talianske zimné stredisko Cortina d'Ampezzo spolu s Milánom, by mohol mať premiéru nový šport - skialpinizmus.


Na piatkovom zasadnutí to navrhol výkonný orgán Medzinárodného olympijského výboru (MOV).

Skialpinizmus naberá na popularite


Skialpinizmus je kombináciou voľného lyžovania, lezeckých schopností a navigácie v horskom teréne. Na ZOH 2026 by sa malo uskutočniť dovedna päť disciplín v tomto odvetví - šprint i individuálne preteky mužov a žien plus zmiešaná štafeta.

"Skialpinizmus je obzvlášť v Taliansku populárny šport. Má hlboké historické korene predovšetkým v alpských oblastiach," uviedol MOV v oficiálnom vyhlásení.

O návrhu sa bude hlasovať v júli


O návrhu, ktorý ako prvý predložil organizačný výbor podujatia, bude hlasovať približne 100 členov MOV na svojom zasadnutí 20. - 21. júla, krátko pred otvorením olympijských hier v Tokiu.

V prípade, že skialpinizmus v súvislosti so ZOH 2026 dostane "zelenú", neovplyvní to počet štartujúcich športovcov. MOV poznamenal, že v rámci celkovej kvóty 2900 športovcov pripadne skialpinizmu 48 miesteniek - po 24 pre mužov i ženy.


Zdroj: Webnoviny.sk - Na ZOH 2026 sa zrejme predstavia aj skialpinisti, olympijský výbor bude hlasovať o zaradení do programu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šanca na preteky formuly 1 v uliciach Londýna sa zvyšuje, starosta mesta sa vyjadril k novej sezóne
<< predchádzajúci článok
Emotívne stretnutie so spoluhráčmi. Eriksen, ktorý skolaboval počas zápasu, nečakane zavítal na tréning