Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. júla 2021

Naď podporuje skrátenie volebného moratória na dva dni, návrh považuje za dobrýMinister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) podporuje návrh na skrátenie ...Zdieľať
jaroslav nad 676x451 21.7.2021 (Webnoviny.sk) - Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) podporuje návrh na skrátenie volebného moratória na 48 hodín. Šéf rezortu obrany to povedal pred stredajším rokovaním vlády. Naď považuje návrh za dobrý a treba ho podľa neho podporiť.


„To, že niektorí politici, ktorým to vyhovovalo v minulom období, to chceli predĺžiť, to iba dokazuje, aké majú demokratické zmýšľanie, aj keď sa dnes bijú do hrude, akí sú najväčší demokrati, treba si to pekne pripomínať, čo dokázali robiť oni, keď vládli,“ povedal Naď.

„V čase 48 hodín predo dňom konania volieb a v deň konania volieb až do skončenia hlasovania je zakázané zverejňovať výsledky volebných prieskumov a výsledky volebných ankiet. Ak sa koná druhé kolo volieb prezidenta, výsledky volebných prieskumov a výsledky volebných ankiet je zakázané zverejňovať v čase 48 hodín predo dňom konania druhého kola volieb a v deň konania volieb až do skončenia hlasovania," uvádza sa v návrhu.

O skrátení volebného moratória na 48 hodín bude na stredajšom rokovaní hlasovať vláda.


Zdroj: Webnoviny.sk - Naď podporuje skrátenie volebného moratória na dva dni, návrh považuje za dobrý © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štát už čoskoro spustí Matovičovu očkovaciu lotériu. Ako a kde sa zaregistrovať, aby ste mali šancu na výhru?
<< predchádzajúci článok
Záplavy v Číne si vyžiadali najmenej 12 mŕtvych, armáda musela odstreliť priehradu (foto)

Naď podporuje skrátenie volebného moratória na dva dni, návrh považuje za dobrý - diskusné fórum čitateľov