Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. novembra 2021

Naďovo ministerstvo pomôže deťom zo znevýhodneného prostredia, daruje im vyradené počítače


Tagy: Darovanie

Rezort obrany daruje deťom z občianskeho združenia Roma Progress zo Zvolena celkovo 2 105 vyradených osobných počítačov z rokov 1994 až 2014 v hodnote presahujúcej päť miliónov eur. V tlačovej správe o tom ...Zdieľať
bp_2989 676x451 25.11.2021 (Webnoviny.sk) - Rezort obrany daruje deťom z občianskeho združenia Roma Progress zo Zvolena celkovo 2 105 vyradených osobných počítačov z rokov 1994 až 2014 v hodnote presahujúcej päť miliónov eur. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR (MO SR) Martina Kovaľ Kakaščíková.


Rezort chce darom prispieť k podpore vzdelávania, výchovy a osvetovej činnosti detí a mládeže zo sociálne znevýhodneného prostredia. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) priblížil, že projekt vznikol po dohode s Petrom Pollákom mladším, ktorý sa venuje témam marginalizovaných skupín.

„Ľahostajnosť pri nakladaní so štátnym majetkom v rezorte obrany je minulosťou. Radi zužitkujeme všetko, čo sa dá. Navyše, ani v dnešnej digitálnej dobe nie je počítač pre mnohé rodiny na Slovensku samozrejmosťou, preto sme sa rozhodli našu nadbytočnú vyradenú techniku venovať občianskemu združeniu, ktoré spolupracuje s týmito rodinami,“ dodal minister.

Podľa generálneho riaditeľa Sekcie majetku a infraštruktúry MO SR Jána Bučana rezort spravuje svoj majetok s ohľadom na maximálnu možnú hospodárnosť a efektivitu, preto je naďalej otvorený možnostiam ďalšieho zmysluplného využitia nadbytočných komodít. „O to viac, ak ide o pomoc deťom žijúcim v neľahkej životnej situácii,“ dodal Bučan.


Zdroj: Webnoviny.sk - Naďovo ministerstvo pomôže deťom zo znevýhodneného prostredia, daruje im vyradené počítače © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Darovanie
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Českého prezidenta Zemana prepustili z nemocnice, jeho prvé kroky viedli do sídla v Lánoch
<< predchádzajúci článok
Požiar v bani na Sibíri zabil najmenej 11 ľudí, desiatky baníkov zostali uväznené pod zemou

Naďovo ministerstvo pomôže deťom zo znevýhodneného prostredia, daruje im vyradené počítače - diskusné fórum čitateľov