Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. decembra 2020

Najväčšiu dôveru v územiach s maďarskou menšinou má Sólymos


Tagy: prieskum

Najdôveryhodnejším politikom maďarskej národnosti na územiach s maďarskou menšinou je László Sólymos (Zdieľať
img_0330_copy 676x451 14.12.2020 (Webnoviny.sk) - Najdôveryhodnejším politikom maďarskej národnosti na územiach s maďarskou menšinou je László Sólymos (Most-Híd), po ňom Gyula Bárdos (SMK) a Zsolt Simon (Maďarské fórum).


Vyplýva to z telefonického prieskumu agentúry Polis Slovakia, ktorý vykonala na vzorke 961 respondentov starších ako 18 rokov, na území okresov Senec, Dunajská Streda, Galanta, Šaľa, Komárno, Nové Zámky, Levice, Veľký Krtíš, Lučenec, Rimavská Sobota, Revúca, Rožňava, Košice-okolie, Košice, Michalovce, Trebišov a Bratislava.V prieskume respondenti odpovedali na otázku „Nakoľko dôverujete nasledujúcim politikom?“, pričom si mohli vybrať z nasledovných politikov: László Sólymos, Zsolt Simon, Gyula Bárdos, József Berényi (SMK), Krizstián Forró (SMK), Ábel Ravasz (Most-Híd), József Nagy (Spolupatričnosť), Irén Sárközy (Most-Híd), Peter Őry (SMK), Konrád Rigó (Most-Híd), Szabolcz Mózes (Spolupatričnosť).

Prieskum agentúra vyhodnotila v dvoch tabuľkách, jednak kompletne a tiež zvlášť len pre respondentov maďarskej národnosti.

Medzi maďarskými voličmi vyhral Gyula Bárdos, avšak v celom súbore sa umiestnil až na treťom mieste. Tam najlepšie obstál László Sólymos, ktorý sa medzi maďarskými voličmi umiestnil ako druhý najdôveryhodnejší. Zsolt Simon obsadil druhé, respektíve tretie miesto medzi maďarskými voličmi.


Zdroj: Webnoviny.sk - Najväčšiu dôveru v územiach s maďarskou menšinou má Sólymos © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: prieskum
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Krajniak chce pomôcť zamestnávateľom a SZČO, navrhne odklad splatnosti sociálnych odvodov
<< predchádzajúci článok
Ako koronavírus píše nové dovolenkové scenáre

Najväčšiu dôveru v územiach s maďarskou menšinou má Sólymos - diskusné fórum čitateľov