Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. marca 2023

Najvyšší americkí a ukrajinskí vojenskí predstavitelia diskutovali o situácii na bojisku a potrebách ukrajinskej armádyPoprední ukrajinskí a americkí predstavitelia v sobotu prostredníctvom videokonferencie diskutovali o naliehavých potrebách ukrajinskej armády a o aktuálnej situácii na bojisku. Uviedol to na ...Zdieľať
russia_ukraine_war_75265 1d2d39d3c860489589903d8f36b027c4 676x442 18.3.2023  - Poprední ukrajinskí a americkí predstavitelia v sobotu prostredníctvom videokonferencie diskutovali o naliehavých potrebách ukrajinskej armády a o aktuálnej situácii na bojisku.


Uviedol to na komunikačnej platforme Telegram šéf úradu ukrajinského prezidenta Andrij Jermak. Informuje o tom portál cnn.com.

Na videokonferencii sa za americkú stranu zúčastnil minister obrany Lloyd Austin, poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan a predseda Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA Mark Milley.

Z ukrajinskej strany bol prítomný hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj, minister obrany Oleksij Reznikov a ďalší vysokopostavení vojenskí velitelia. Na záver sa ku konverzácii pripojil aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

„Informovali sme našich spojencov o aktuálnej situácii na fronte, o bojoch v najnáročnejších oblastiach a o naliehavých potrebách ukrajinskej armády," uviedol Jermak. Dodal, že Ukrajina zdôraznila potrebu ďalšej techniky, zbraní, munície a inej pomoci.


Zdroj: SITA.sk - Najvyšší americkí a ukrajinskí vojenskí predstavitelia diskutovali o situácii na bojisku a potrebách ukrajinskej armády © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čím by sa mala budúca vláda najviac zaoberať? Slováci vyberali priority, ale najviac chcú, aby bola stabilná
<< predchádzajúci článok
Sanácia Vrakunskej skládky zlyhala na dočasnom vyvlastňovaní pozemkov, tvrdí Progresívne Slovensko