Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

04. júla 2020

Najvýznamnejšie fanúšikovské webstránky sa verejne dištancovali od J.K. Rowling pre jej názory na trans ľudíDve najvýznamnejšie fanúšikovské webstránky venované Harrymu Potterovi sa verejne dištancovali od autorky J.K. Rowling, ...Zdieľať
people_jk_rowling_84826 e73947f2ad2b45438dc06a54df37d9f6 676x459 4.7.2020  - Dve najvýznamnejšie fanúšikovské webstránky venované Harrymu Potterovi sa verejne dištancovali od autorky J.K. Rowling, informuje spravodajský portál BBC.


The Leaky Cauldron a Mugglenet tak urobili prostredníctvom spoločného vyhlásenia v súvislosti s autorkinými vyjadreniami na adresu trans ľudí. Jej názory na "marginalizovaných ľudí sa nezhodujú s posolstvom akceptácie", ktoré podľa vlastných slov nachádzajú v jej knihách a preto už nebudú používať jej fotografie ani odkazovať na jej webstránku.Proti komentárom, ktoré Rowling zdieľala prostredníctvom sociálnych sietí a blogu, sa pritom vyjadrili aj herecké hviezdy filmov o Harrym Potterovi - Daniel Radcliffe, Emma Watson a Rupert Grint a tiež Eddie Redmayne, ktorý stvárnil hlavnú rolu v potterovskom spin-offe Fantastické zvery a ich výskyt (2016) a jeho pokračovaní.

The Leaky Cauldron a Mugglenet priznali, že je "zložité vystúpiť proti niekomu, čiu prácu tak dlho obdivovali", no zároveň by bolo podľa nich nesprávne nedištancovať sa od jej "škodlivých a vyvrátených predstáv o tom, čo znamená byť transrodovou osobou". "Náš postoj je pevný - trans ženy sú ženy. Trans muži sú muži. Nebinárni ľudia sú nebinárni," skonštatovali s tým, že stoja pri fanúšikoch Harryho Pottera, ktorí patria do týchto komunít.


Zdroj: Webnoviny.sk - Najvýznamnejšie fanúšikovské webstránky sa verejne dištancovali od J.K. Rowling pre jej názory na trans ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na potápača v Austrálii zaútočil žralok, záchranári už mladého muža nedokázali zachrániť
<< predchádzajúci článok
Jeden zo štátov Indie zakázal dovoz a predaj psov na mäso, ochranári zvierat tento krok chvália

Najvýznamnejšie fanúšikovské webstránky sa verejne dištancovali od J.K. Rowling pre jej názory na trans ľudí - diskusné fórum čitateľov