Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

04. júla 2020

Jeden zo štátov Indie zakázal dovoz a predaj psov na mäso, ochranári zvierat tento krok chváliaIndický štát Nágsko zakázal dovoz psieho mäsa, obchodovanie s ním a tiež jeho predaj. Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého vláda tohto štátu na severovýchode Indie krok ohlásila po ...Zdieľať
gettyimages 1146728312 676x452 4.7.2020 (Webnoviny.sk) - Indický štát Nágsko zakázal dovoz psieho mäsa, obchodovanie s ním a tiež jeho predaj. Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého vláda tohto štátu na severovýchode Indie krok ohlásila po dlhotrvajúcej kampani ochranárov zvierat. Tí rozhodnutie chvália ako významný krok k ukončeniu krutostí páchaných na psoch v Indii.
Niektoré občianske organizácie však zákaz kritizujú ako útok na stravovacie zvyklosti v štáte. Konzumácia psieho mäsa je v častiach Indie zakázaná, no niektoré komunity na severovýchode ho považujú za delikatesu.

Indické štátne médiá informovali, že zákaz nasledoval po tom, ako sa na sociálnych médiách objavili fotografie psov zviazaných vo vreciach na mokrých trhoch, ktoré vyvolali obrovský hnev verejnosti.

Do Nágska každoročne podľa odhadov ilegálne dovezú asi 30-tisíc psov, ktoré potom živé predávajú na mokrých trhoch a následne ich dobijú na smrť drevenými palicami, uvádzajú ochranári. Vláda nezverejnila podrobnosti o tom, ako chcú dohliadať na dodržiavanie zákazu.

Psy okrem Indie konzumujú napríklad aj v Číne, Južnej Kórei a Thajsku.


Zdroj: Webnoviny.sk - Jeden zo štátov Indie zakázal dovoz a predaj psov na mäso, ochranári zvierat tento krok chvália © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najvýznamnejšie fanúšikovské webstránky sa verejne dištancovali od J.K. Rowling pre jej názory na trans ľudí
<< predchádzajúci článok
Výrobky z kokosových orechov stiahnu vo Veľkej Británii z predaja, zbierali ich vycvičené opice (video)

Jeden zo štátov Indie zakázal dovoz a predaj psov na mäso, ochranári zvierat tento krok chvália - diskusné fórum čitateľov