Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. novembra 2021

NAKA zasahuje v súvislosti s akciou Vata, vo veci nebol nikto obvinenýNárodná kriminálna agentúra (NAKA) od rána zasahuje v súvislosti s akciou Vata. Podľa informácií televízieZdieľať
naka 676x451 24.11.2021 (Webnoviny.sk) - Národná kriminálna agentúra (NAKA) od rána zasahuje v súvislosti s akciou Vata. Podľa informácií televízie TA3 sa aktuálne vykonávajú úkony súvisiace so spoločnosťou REMPO, ktorej názov sa spája s verejnými obstarávaniami na Ministerstve vnútra SR.

Preverenie v utajenom režime


Advokát konateľa spoločnosti REMPO Ondrej Urban sa pre TA3 vyjadril, že vo veci nebol nikto obvinený. Zdôraznil, že zásah nesmeroval voči spoločnosti REMPO, a to ani voči právnickej, ani voči fyzickej osobe.

„Nové vedenie finančnej správy iniciovalo vznik interného tímu sekcie Inšpekcie a vnútornej kontroly s krycím názvom Vata. Jeho cieľom bolo preveriť verejné obstarávania IT zákaziek v utajenom režime. Výsledkom je podanie trestného oznámenia na Úrad špeciálnej prokuratúry v marci tohto roka,“ uviedla ešte v júni hovorkyňa Finančnej správy SR Martina Rybanská.

Na akciu putovali milióny eur


Akcia Vata sa týkala jedného z IT projektov, ktorý sa realizoval v utajenom režime a celkovo naň bolo vynaložených 52 miliónov eur s DPH.

„Interný tím Sekcie inšpekcie a vnútornej kontroly na finančnej správe intenzívne pracoval na preverení podozrenia z manipulácie tejto zákazky niekoľko mesiacov. Aktuálne je prípad v rukách orgánov činných v trestnom konaní,“ uzavrela Rybanská.


Zdroj: Webnoviny.sk - NAKA zasahuje v súvislosti s akciou Vata, vo veci nebol nikto obvinený © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Minister školstva Branislav Gröhling obhajuje otvorené školy
<< predchádzajúci článok
Budúca česká vláda predstavila tri typy opatrení na boj s koronavírusom, nezvažuje sa povinné očkovanie

NAKA zasahuje v súvislosti s akciou Vata, vo veci nebol nikto obvinený - diskusné fórum čitateľov