Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. septembra 2020

NAKA zatkla počas akcie „Boží mlyn“ jedného z obvinených, ďalší sa nachádza v zahraničí (foto)Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v rámci akcie „Boží mlyn“ jedného z obvinených Ľ. M. Ďalší ...Zdieľať
119631821_3722968617733333_1829011366841735677_o 676x348 17.9.2020 (Webnoviny.sk) - Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v rámci akcie „Boží mlyn“ jedného z obvinených Ľ. M. Ďalší obvinení sú momentálne vo väzbe pre inú trestnú činnosť a jedna obvinená osoba je v zahraničí.


V tlačovej správe o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Podporovanie takáčovcov aj vydieranie


K trestnej činnosti malo podľa polície dôjsť v rokoch 2011 až 2017.

„Dve osoby trestne stíhame za podporovanie zločineckej skupiny takzvaných takáčovcov a činnosť v jej prospech. V tejto súvislosti sú štyria z obvinených, vrátane zadržaného Ľ. M., stíhaní za obmedzovanie osobnej slobody a Ľ. M. aj za vydieranie. V tejto časti vyšetrovania ide o trestnú činnosť z roku 2011,“ ozrejmil Slivka.

Poškodených žiadajú o podanie svedectva


Vyšetrovateľ v súvislosti so spoluprácou obvineného Ľ. M. so spomínanou zločineckou skupinou objasňuje aj ďalšiu jeho činnosť.

„Žiadame preto prípadných poškodených jeho konaním o kontaktovanie a podanie svedectva,“ vyzval Slivka a doplnil, že naďalej prebiehajú zaisťovacie úkony.


Zdroj: Webnoviny.sk - NAKA zatkla počas akcie „Boží mlyn“ jedného z obvinených, ďalší sa nachádza v zahraničí (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pandemické nemocenské môžete odmietnuť, karanténa sa vám však nezruší
<< predchádzajúci článok
Prezident Lukašenko zbavil diplomatickej hodnosti bývalého bieloruského veľvyslanca Leščeňu

NAKA zatkla počas akcie „Boží mlyn“ jedného z obvinených, ďalší sa nachádza v zahraničí (foto) - diskusné fórum čitateľov