Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

06. februára 2020

Namiesto vody im tiekol z kohútikov alkohol, deti nemohli ísť do školy a rodičia do práce


Tagy: alkohol

Obyvatelia bytového domu v indickom štáte Kérala začiatkom týždňa zažili prekvapenie, keď im namiesto vody z kohútikov tiekol alkohol. O smradľavý mix piva, koňaku a rumu vo vodovode sa nedopatrením ...Zdieľať
voda 676x451 6.2.2020  - Obyvatelia bytového domu v indickom štáte Kérala začiatkom týždňa zažili prekvapenie, keď im namiesto vody z kohútikov tiekol alkohol. O smradľavý mix piva, koňaku a rumu vo vodovode sa nedopatrením postarali úrady. Tie totiž nechali neďaleko zakopať 6 000 litrov skonfiškovaného alkoholu, ktorý sa vsiakol do studne. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Studňa napájala 18 bytovSpomínaný alkohol úrady zadržali na základe súdneho príkazu, uviedli tamojší predstavitelia. Z jamy, do ktorej ho dali, však cez pôdu presiakol do studne, ktorá napájala 18 bytov v činžiaku v okrese Thrissur.

Zapáchajúca hnedá tekutina obyvateľov odradila od pitia, no nemohli sa pre ňu ani okúpať. "Deti nemohli ísť do školy a ich rodičia zase nemohli ísť do práce," povedal pre vysielanie BBC v hindčine majiteľ bytového domu Joshy Malyiekkal.

Obyvatelia domu sa obrátili na úrady so sťažnosťou a tie začali konať. Proces vyčistenia studne však bude podľa obyvateľov pravdepodobne trvať aj mesiac, a tak sa budú musieť spoľahnúť na úradné dodávky vody.

Hlavný zdroj vody


"Denne nám dodávajú zhruba 5 000 litrov vody, ale nie je to dosť na to, aby to pokrylo všetky rodiny v našej budove," vysvetlil Malyiekkal s tým, že studňa bola ich hlavným zdrojom vody.

Štát Kérala drží v Indii nemilé prvenstvo - má najvyššiu spotrebu alkoholu v Indii. Úrady situáciu pre BBC nekomentovali.


Zdroj: Webnoviny.sk - Namiesto vody im tiekol z kohútikov alkohol, deti nemohli ísť do školy a rodičia do práce © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: alkohol
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fico si odniesol z Bašternákovho bytu v Bonaparte parkety, batérie aj dvere. Byt ide do dražby
<< predchádzajúci článok
KINO NOVINKY TÝŽDŇA: Super maznáčikovia a Román pre pokročilých

Namiesto vody im tiekol z kohútikov alkohol, deti nemohli ísť do školy a rodičia do práce - diskusné fórum čitateľov