Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

07. septembra 2015

Napriek plánovanému oddychu si Tomáš Klus neoddýchne, nakrúca seriálČeský pesničkár Tomáš Klus už dávnejšie ohlásil ročnú hudobnú pauzu, počas ktorej si chce oddýchnuť, nabrať novú inšpiráciu a venovať sa viac sám sebe ...Zdieľať
Tomáš Klus Foto: TASR/Michal Svítok
Bratislava 7. septembra (TASR) - Český pesničkár Tomáš Klus už dávnejšie ohlásil ročnú hudobnú pauzu, počas ktorej si chce oddýchnuť, nabrať novú inšpiráciu a venovať sa viac sám sebe a rodine. Po náročnom letnom programe ho čaká už len jeden koncert na Slovensku - v Košiciach a jeden charitatívny v Prahe. Napriek avizovanému oddychu si však až tak úplne neoddýchne. V auguste totiž začal nakrúcať seriál a definitívny oddych ho čaká až po novom roku.


Tomáš Klus počas letných mesiacov odohral so svojou Cílovou skupinou dve desiatky koncertov na mnohých festivaloch. Letná dovolenka tak nebola možná a zrejme tak skoro ani žiadnu neabsolvuje. Rozhodol sa totiž prijať úlohu v novom seriáli TV Nova Na vodě.

"Počas leta som si vôbec neoddýchol. Strávil som ho na festivaloch a koncertoch. Koncom augusta sme začali nakrúcať seriál, ktorý sa bude vysielať v budúcom roku na jar. Pôvodný plán bol síce iný, no prišla táto príležitosť a povedal som si, že idem do toho," uviedol Klus. V seriáli si zahrá po boku Lukáša Langmajera a dej sa bude odohrávať prevažne v hausbótovej zátoke.

Ročná hudobná pauza Tomáša Klusa sa začne 27. septembra po charitatívnom pražskom festivale Mezi ploty, ktorý sa koná v areáli psychiatrickej liečebne v Bohniciach. Ešte predtým - 19. septembra sa však príde do Košíc rozlúčiť so slovenským publikom.

"Veľmi sa teším na obidva koncerty. V Košiciach zaznejú aj pesničky z nového albumu Anat život není. Tie sme odohrali len na koncerte počas krstu cédečka. Do konca roka budeme nakrúcať seriál a potom sa budem venovať najmä rodine, hrať na gitare, učiť sa jazyky. Obávam sa však, že na dlhšie cestovanie už čas nebudem mať," uzavrel Klus.

Košický koncert bude poslednou možnosťou pre slovenských fanúšikov vidieť populárneho speváka predtým, ako sa na celý rok hudobne odmlčí. Vstupenky si možno kúpiť v sieti Ticketportal. TASR informovala Danka Šoporová zo spoločnosti Access Production.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jurský svet má závratné tržby, v zahraničí zarobil miliardu
<< predchádzajúci článok
Príbeh kariéry zakladateľa automobilky Opel

Napriek plánovanému oddychu si Tomáš Klus neoddýchne, nakrúca seriál - diskusné fórum čitateľov