Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

07. septembra 2015

Jurský svet má závratné tržby, v zahraničí zarobil miliarduAmerický film Jurský svet prekonal v zahraničných tržbách hranicu miliardy ...Zdieľať
pokracovanie filmu jursky svet bude mat premieru v roku 2018 Dobrodružné sci-fi je historicky štvrtým titulom, ktorému sa to podarilo. Najviac, vyše dve miliardy, má na konte Avatar.BRATISLAVA 7. septembra (WEBNOVINY) - Americký film Jurský svet prekonal v zahraničných tržbách hranicu miliardy dolárov. Snímka režiséra Colina Trevorrowa má momentálne na konte 1,649 miliardy dolárov (v prepočte približne 1,481 miliardy eur), z toho domáce, severoamerické tržby tvoria 646,6 milióna dolárov (580,6 milióna eur) a zahraničné 1,003 miliardy dolárov (900,5 milióna eur).


Odporúčame:

Pokračovanie filmu Jurský svet bude mať premiéru v roku 2018

Jurský svet žal kolosálny úspech, prekonal miliardové tržby

Jurský svet mal rekordný otvárací víkend, pobúril vedcov

Dobrodružné sci-fi je historicky štvrtým titulom, ktorému sa podradilo prekročiť miliardu dolárov v zahraničných tržbách. Tretí je Rýchlo a zbesilo 7 (2015) s tržbami 1,161 miliardy dolárov, druhý Titanic (1997) s 1,528 miliardy dolárov a prvé miesto patrí snímke Avatar (2009), ktorá má na konte 2,027 miliardy dolárov.

Jurský svet nadväzuje na filmy Jurský park (1993) a Stratený svet: Jurský park (1997) Stevena Spielberga a Jurský park 3 (2001) Joea Johnstona. Pred dvadsiatimi dvoma rokmi sa tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel z DNA dinosaurov na odľahlom ostrove vytvoriť Jurský park so živými exponátmi. Od tých čias sa však toho veľa zmenilo, park sa postavil na nohy a ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov. Zamestnanci začnú dokonca experimentovať s novými druhmi, čo podporuje najmä manažérka Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), ktorá zvieratá vníma ako zdroj zárobku. Biológ Owen Grady (Chris Pratt) má však z tvorov, ktoré nestvorila príroda, ale laboratórium, obavy. Udalosti mu dajú za pravdu, keď sa jeden z dinosaurov odtrhne z reťaze a začne požierať zamestnancov aj návštevníkov parku, medzi ktorými sú aj synovci Claire. Teraz už nejde o vyššie tržby ani o udržanie prestíže. Cieľom je prežiť.

Informácie pochádzajú z webstránok www.ew.com, www.boxofficemojo.com a archívu agentúry SITA.

Obrazom: Jurský svet - trailer


© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Režisér Nvota nakrúca rozprávku, o titulnú pieseň sa postará Kristína
<< predchádzajúci článok
Napriek plánovanému oddychu si Tomáš Klus neoddýchne, nakrúca seriál

Jurský svet má závratné tržby, v zahraničí zarobil miliardu - diskusné fórum čitateľov