Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kariéra

10. marca 2009

Národné Dni Kariéry ponúkajú pracovné príležitosti aj počas krízyAj napriek hospodárskej kríze majú študenti a čerství absolventi možnosť stretnúť sa na Národných Dňoch Kariéry so zástupcami viac ako 80 spoločností z rôznych oblastí, ktoré im ponúkajú rôzne pracovné pozícieZdieľať
14. ročník tohto podujatia, ktoré je najväčším veľtrhom pracovných príležitostí svojho druhu na Slovensku, sa uskutoční 12. a 13. marca v bratislavskej Inchebe.
 
Základom podujatia je výstava firiem. Výstavné stánky zúčastnených spoločností ponúkajú priestor pre komunikáciu návštevníkov a zástupcov spoločností, ktorí sú pripravení im zodpovedať ich otázky a predstaviť prípadné voľné miesta. Návštevníci podujatia si môžu vytvoriť predstavu o súčasnej situácii na slovenskom trhu práce a tiež o požiadavkách, ktoré na uchádzačov o prácu kladú spoločnosti. Ponúkané pracovné príležitosti sa neviažu len na Bratislavu, preto sa určite oplatí kvôli NDK cestovať aj z iných slovenských miest. Tento rok dokonca so 75 % zľavou pri ceste vlakom z ktoréhokoľvek kúta Slovenska. Okrem firiem sa NDK zúčastní aj niekoľko univerzít poskytujúcich postgraduálne, príp. MBA štúdium.
 
Študenti, hľadajúci si prácu v čase krízy majú sťaženú východiskovú situáciu a o to viac je potrebné, aby boli dobre pripravení. Neoddeliteľnou súčasťou NDK je Sprievodný program, v rámci ktorého majú študenti možnosť zúčastniť sa zaujímavých tréningov, workshopov, či riešenia prípadových štúdií. Získajú tak cenné skúsenosti, rady a know-how od profesionálov, aké školy zvyčajne neposkytujú, a ktoré im uľahčia proces hľadania práce, a to v akejkoľvek situácii na pracovnom trhu. Každý účastník iste ocení simuláciu dobrého a naopak, zlého pohovoru, tréning na self management alebo workshop, ktorého témou sú profesie v rokoch 2010 – 2020 o tom, aké zamestnania budú v blízkej budúcnosti tými najžiadanejšími. Vysoko aktuálna je tiež prednáška pod názvom: “Chcem byť víťaz v súčasnej hospodárskej kríze!”, pripravená ekonomickým analytikom Tatra banky. Aj študenti, ktorí rozmýšľajú nad tým, že by radšej skúsili podnikať, si vďaka NDK prídu na svoje. Majú totiž možnosť vyskúšať si, aké by to bolo viesť vlastnú firmu, a to v simulácii strategického riadenia firiem – Global Management Challenge Battle.
 
Keďže rok 2009 je v Európskej únii rokom podnikavosti, hlavná téma NDK – Entrepreneurship – je viac ako aktuálna. Počas oboch dní podujatia prebehne diskusia s úspešnými slovenskými podnikateľmi. Účasť potvrdili zakladatelia spoločností Esthetic – Alexandra Novotná, Profesia – Dalibor Jakuš, Trenkwalder – Luboš Sirota, Copygraphia – Marek Vician, Jenewein Group – Martin Krekáč, Dobrý anjel – Andrej Kiska. Vstup na diskusiu je voľný pre všetkých účastníkov NDK a je jedinečnou možnosťou spýtať sa podnikateľov na to, čo študentov zaujíma.
 
Registráciou do databázy na www.ndk.sk môžu účastníci vyťažiť z podujatia maximum a zvyšujú tak svoju šancu zamestnať sa. Súčasný pracovný trh vyžaduje, aby boli uchádzači o prácu dobre pripravení, preto je nevyhnutné začať na svojej kariére pracovať už počas vysokej školy. NDK predstavujú pre študentov jedinečnú príležitosť, ako získať praktickú skúsenosť, náskok pred konkurenciou, a tak sa pripraviť na hľadanie zamestnania a vstup na samotný pracovný trh, či už v čase krízy alebo nie.
 
 
Program Národných Dní Kariéry
Štvrtok 12. 3. 2009
Čas
Miestnosť č.1
Miestnosť č.2
Miestnosť č.3
Miestnosť č.4
9:30 – 10:30
 
AIESEC Workshop
GMC Battle
10:40 – 11:40
Diskusia s členom predstavenstva Poštovej banky
Kariéra v T-Com
11:50 – 12:50
7 spôsobov v koučingu
12:50 – 13:50
Hlavná téma NDK - Entrepreunership –
diskusia s úspešnými podnikateľmi v Expo clube
13:50 – 14:50
Vývoj nového produktu
Úloha a zodpovednosti asistenta audítora
Dobrý pohovor vs. zlý pohovor
GMC Battle
15:00 – 16:00
Capgemini case race
Ideálny zamestnávateľ 2009

Chcem byť víťaz v súčasnej finančnej kríze!
16:10 – 17:10

 

Business plán financovanie štartu podnikania

 
Piatok 13. 3. 2009
Čas
Miestnosť č.1
Miestnosť č.2
Miestnosť č.3
Miestnosť č.4
9:30 – 10:30
Nefinančné odmeňovanie zamestnancov
Príďte k nám nielen na Coca-Colu!
Self management 
 Kariérne poradenstvo (obchod a marketing)
10:40 – 11:40
Kariérne poradenstvo (financie)
11:50 – 12:50
 Čo môže globálna firma ponúknuť na lokálnom trhu práce?
Profesie 2010 - 2020
 
12:50 – 13:50
Hlavná téma NDK - Entrepreunership –
diskusia s úspešnými podnikateľmi v Expo clube
13:50 – 14:50
 Dobrý pohovor vs. zlý pohovor
Kopanec prvej pomoci
Self management 
 Entrepreneurship
 
15:00 – 16:00
 
Alfabio - Podnikanie v zdravej výžive
Prvé dve hodiny Tvojho podnikania
 
16:10 – 17:10
 
 
 
Viac informácií o programe a samotnom podujatí a tiež fotografie nájdete na www.ndk.sk

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Andrea Vadkerti upiekla perníkového Huga
<< predchádzajúci článok
Pľuščenko v apríli aj v Bratislave a v Žiline