Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kariéra

13. februára 2009

IT Škola dostane techniku aj vyškolených pedagógovPomôcť pri vzdelávaní IT odborníkov v stredných školách chce spoločnosť IBM pomocou projektu IT Škola. Bude sa spolupodieľať ako technologický partner projektu na vybavení učební v ôsmich ...Zdieľať
BRATISLAVA 13. februára (WEBNOVINY) - Pomôcť pri vzdelávaní IT odborníkov v stredných školách chce spoločnosť IBM pomocou projektu IT Škola. Bude sa spolupodieľať ako technologický partner projektu na vybavení učební v ôsmich vybraných stredných školách na Slovensku centrálnym výpočtovým a vzdelávacím systémom. Informoval o tom PR manažér spoločnosti Peter Šatka. Projekt IT Škola sa zameriava najmä na žiakov stredných škôl a ich učiteľov. V spolupráci s výrobcami, servisnými centrami a IT firmami sa snaží pripravovať budúcich špecialistov so zameraním na hardvér, siete, softvér a diagnostiku počítačov a zjednotiť vzdelávanie v oblasti IT. Občianske združenie IT Škola podporilo ministerstvo školstva, Štátny inštitút odborného vzdelávania a spoločnosti pôsobiace vo sfére informačných technológií.„Projekt IT Škola považujeme za veľmi dobrú príležitosť, ako pripraviť mladých ľudí už v stredných školách ako budúcich špecialistov v problematike informačných technológií do praxe,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti IBM Slovensko Roman Brestovanský. „Naším cieľom je prostredníctvom projektu IT Škola vytvoriť na Slovensku dostatočne kvalifikovanú pracovnú silu pre investorov a lídrov z oblasti informačných technológií na základe spolupráce medzi školami a významnými spoločnosťami zo segmentu informačných technológií," hovorí Slavomír Terezka, predseda občianskeho združenia IT Škola a dodáva, že "chceme dostať do osnov a do školskej praxe požiadavky, ktoré reálne kladie na absolventov súčasný trh práce."


Do projektu sa zapojili stredné odborné školy z celého Slovenska. Okrem zabezpečenia výpočtovej a vzdelávacej techniky vyškolí IBM pedagógov, lokalizuje dokumentácie, ktoré sú elektronicky prístupné na internete. Vo vzdelávacích projektoch poskytne študentom bezplatne certifikácie a výučbu v unixovom operačnom systéme AIX, ktorý sa využíva v podnikových a firemných infraštruktúrach na chod a riadenie firiem. Aktívne uvedenie projektu do študijného programu vo vybraných stredných odborných školách sa plánuje po schválení študijného odboru od budúceho školského roka.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lincolnov prejav vydražili za rekordnú sumu
<< predchádzajúci článok
Bubeník Foo Fighters Hawkins bude otcom druhého dieťaťa