Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

08. augusta 2020

NASA prestane používať „rasistické“ prezývky, na zoznam sa dostali aj Eskimák a Siamské dvojičkyAmerický Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) prestane používať na pomenovanie vesmírnych objektov prezývky, ktoré by mohli vyznieť ...Zdieľať
nasa 676x467 8.8.2020  - Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) prestane používať na pomenovanie vesmírnych objektov prezývky, ktoré by mohli vyznieť rasisticky.


Na zoznam sa dostali napríklad planetárna hmlovina "Eskimák" alebo galaxia "Siamské dvojičky". Zástupcovia NASA tento týždeň uviedli, že prezývky sú pre verejnosť často "prístupnejšie" ako oficiálne názvy, no "často zdanlivo neškodné prezývky môžu ublížiť a odvádzať pozornosť od vedy".

V súčasnosti skúmajú prezývky rôznych vesmírnych objektov a sľúbili, že v prípade, ak by boli niektoré "nevhodné", začnú používať len oficiálne názvy Medzinárodnej astronomickej únie. "Veda je tu pre všetkých a každá stránka našej práce musí reflektovať túto hodnotu," vyhlásil Thomas Zurbuchen z NASA.


Zdroj: Webnoviny.sk - NASA prestane používať „rasistické“ prezývky, na zoznam sa dostali aj Eskimák a Siamské dvojičky © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Facebook odstránil skupinu súvisiacu s konšpiračnou teóriou QAnon
<< predchádzajúci článok
Nové zistenie vyvrátilo 300-ročnú hypotézu o pohybe spermií. Vedcov pomýlil optický klam

NASA prestane používať „rasistické“ prezývky, na zoznam sa dostali aj Eskimák a Siamské dvojičky - diskusné fórum čitateľov