Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

08. augusta 2020

Facebook odstránil skupinu súvisiacu s konšpiračnou teóriou QAnonFacebook odstránil veľkú skupinu súvisiacu s konšpiračnou teóriou QAnon. Hovorkyňa spoločnosti uviedla, že ju odstránili pre "opakované ...Zdieľať
facebook logo 676x451 8.8.2020  - Facebook odstránil veľkú skupinu súvisiacu s konšpiračnou teóriou QAnon. Hovorkyňa spoločnosti uviedla, že ju odstránili pre "opakované zverejňovanie príspevkov, ktoré porušujú pravidlá".


Skupina s názvom Official Q/Qanon mala takmer 200-tisíc členov. Na platforme však funguje množstvo ďalších skupín zameraných na QAnon. Minulý mesiac zakročili proti podporovateľom tejto teórie aj Twitter a TikTok.

Ako vysvetľuje spravodajský portál BBC, QAnon je rozsiahla konšpiračná teória, ktorá sa z okraja sociálnych médií dostala do hlavného prúdu pozornosti. Jej nasledovatelia podporujú amerického prezidenta Donalda Trumpa a veria, že sa vysokopostavení zradcovia sprisahali proti nemu.

Podporovatelia QAnon sa spájajú s početnými ďalšími nepravdivými tvrdeniami, ktoré sa rozšírili na internete. Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) minulý rok vydal varovanie o "domácich extrémistoch motivovaných konšpiračnými teóriami" a QAnon označil za potenciálnu vnútornú extrémistickú hrozbu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Facebook odstránil skupinu súvisiacu s konšpiračnou teóriou QAnon © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matica slovenská buduje v historickej budove novú bibliotéku
<< predchádzajúci článok
NASA prestane používať „rasistické“ prezývky, na zoznam sa dostali aj Eskimák a Siamské dvojičky

Facebook odstránil skupinu súvisiacu s konšpiračnou teóriou QAnon - diskusné fórum čitateľov