Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. decembra 2019

Náskok britských konzervatívcov pred labouristami klesol na 9 bodovBritský premiér Boris Johnson.Zdieľať
Britský premiér Boris Johnson. Foto: TASR/AP
Londýn 2. decembra (TASR) - Náskok Konzervatívnej strany britského premiéra Borisa Johnsona pred opozičnými labouristami sa za uplynulý týždeň znížil na deväť percent. Konzervatívci však pred predčasnými voľbami 12. decembra zostávajú favoritmi, vyplýva z výsledkov prieskumu agentúry Survation pre televíziu ITV, ktoré zverejnili v pondelok.


Tento prieskum ukázal, že konzervatívcov podporuje 42 percent voličov, čo je o jeden percentuálny bod viac než pred týždňom. Labouristická strana si polepšila o tri body na aktuálnych 33 percent, informuje agentúra Reuters.

Proeurópska strana Liberálni demokrati stratila v uvedenom období štyri percentuálne body a podporu jej v prieskume vyjadrilo 11 percent opýtaných. Strana brexitu klesla o dva body na tri percentá, ukazujú ďalej výsledky telefonického prieskumu vykonaného od 26. do 30. novembra.

Britský parlament 29. októbra schválil návrh premiéra Johnsona, na základe ktorého sa 12. decembra v Británii uskutočnia predčasné voľby do Dolnej snemovne parlamentu. Rozhodnutie bolo prijaté po tom, ako došlo k opätovnému odkladu brexitu z 31. októbra 2019 na 31. januára 2020. Johnson sľubuje, že v prípade volebného víťazstva vyvedie Britániu z EÚ v stanovenom januárovom termíne bez ďalších odkladov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trump hovoril s Netanjahuom o Iráne i iných otázkach
<< predchádzajúci článok
Zimná búrka zasiahla severovýchod USA a vážne narušila dopravu

Náskok britských konzervatívcov pred labouristami klesol na 9 bodov - diskusné fórum čitateľov