Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. decembra 2019

Zimná búrka zasiahla severovýchod USA a vážne narušila dopravuIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP Photo
New York 1. decembra (TASR) - Zimná búrka spôsobila v nedeľu vážne narušenia dopravy na severovýchode Spojených štátov v čase, keď sa mnohí ľudia vracajú domov po oslavách Dňa vďakyvzdania a následnom predĺženom víkende. Informovala o tom agentúra DPA.


Zrušených bolo viac než 680 medzinárodných a domácich letov a ďalších 4200 malo meškanie, vyplýva z údajov webovej stránky FlightAware.

Dopravný chaos nastal počas dňa, ktorý mal byť podľa odhadov amerického združenia leteckých dopravcov Airlines for America doposiaľ vôbec najrušnejším pre leteckú dopravu v krajine, keď sa cestovať chystalo 3,1 milióna pasažierov.

Viacero aerolínií zrušilo poplatky za zmenu letu pre ľudí, ktorí mali rezervované letenky z postihnutých letísk.

Problémom pre cestujúcich boli aj nebezpečné cesty, keďže väčšina ľudí sa presúvala práve autami, uviedla Americká automobilová asociácia (AAA).

Časti USA zasiahli prudké dažde, sneženie a silný vietor, keď sa búrkový systém pohyboval krajinou smerom na severovýchod. Národná meteorologická služba (NWS) očakáva, že táto situácia pretrvá do pondelka, pričom nárazový vietor a výdatné sneženie budú pokračovať aj na západe.

Počasiu pripísali zodpovednosť za viacero úmrtí v krajine vrátane smrti dvoch detí, ktoré cestovali v aute strhnutom v sobotu záplavovou vodou v štáte Arizona.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Náskok britských konzervatívcov pred labouristami klesol na 9 bodov
<< predchádzajúci článok
Pri útoku v Kyjeve zahynul podľa zdroja syn regionálneho poslanca

Zimná búrka zasiahla severovýchod USA a vážne narušila dopravu - diskusné fórum čitateľov