Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. apríla 2024

NATO neuvažuje o výcviku vojakov na Ukrajine, vyjadrilo sa aj k nasadeniu jednotiekOtázka možného obnovenia výcviku ukrajinského vojenského personálu Severoatlantickou alianciou na Ukrajine nie je v súčasnosti na programe NATO. Pod podmienkou zachovania anonymity ...Zdieľať
vojaci 676x462 5.4.2024 (SITA.sk) - Otázka možného obnovenia výcviku ukrajinského vojenského personálu Severoatlantickou alianciou na Ukrajine nie je v súčasnosti na programe NATO. Pod podmienkou zachovania anonymity to povedal predstaviteľ aliancie v rozhovore s novinármi.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Zdôraznil však, že Kyjev spolupracuje s NATO a dostáva pomoc vo vojenskej aj politickej oblasti. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

„A dovoľte mi dodať, že v súčasnosti sa neplánuje nasadenie vojenských jednotiek na Ukrajine v akejkoľvek forme,“ poznamenal predstaviteľ NATO.

V marci ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba vyhlásil, že výcvikové misie pre ukrajinských vojakov by sa mali konať na Ukrajine, pretože by to Kyjivu pomohlo ušetriť čas a zjednodušiť logistiku.

Zdroj: SITA.sk - NATO neuvažuje o výcviku vojakov na Ukrajine, vyjadrilo sa aj k nasadeniu jednotiek © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koalícia považuje Ústavný súd za trafiku, podľa progresívcov sa vypočutie kandidátov na sudcu posunie (video)
<< predchádzajúci článok
KDH odmieta pretláčanie „práva na potrat“ do Charty základných práv Európskej únie, predkladajú pozmeňujúci návrh (video)