Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. februára 2024

Navaľného podľa jeho manželky otrávili novičokom, preto Kremeľ zbabelo skrýva jeho telo (video)Lídra ruskej opozície Alexeja Navaľného podľa jeho manželky Julije otrávili novičokom. Ruské úrady obvinila z ukrývania tela jej zosnulého manžela, kým nezmiznú stopy ...Zdieľať
poland_russia_navalny_obit_75059 676x451 19.2.2024 (SITA.sk) - Lídra ruskej opozície Alexeja Navaľného podľa jeho manželky Julije otrávili novičokom. Ruské úrady obvinila z ukrývania tela jej zosnulého manžela, kým nezmiznú stopy nervovoparalytickej látky.


Môj manžel sa nedal zlomiť. A to je presne dôvod, prečo ho Putin zabil," uviedla Navaľná v príhovore zverejnenom na videoslužbe YouTube. Informuje o tom web Sky News.

A ako odporne a zbabelo teraz skrývajú jeho telo, neukazujú ho, nedávajú ho jeho matke a žalostne klamú a čakajú, kým zmiznú stopy po ďalšom Putinovom novičoku," vyhlásila Navaľná. „Chcem žiť v slobodnom Rusku, chcem vybudovať slobodné Rusko. Budem pokračovať v práci Alexeja Navaľného," dodala.Protikorupčný aktivista a hlasný kritik Kremľa Alexej Navaľnyj si od januára 2021 odpykával trest vo väzení po tom, ako sa vrátil do Moskvy z Nemecka, kde sa zotavoval z otravy nervovoparalytickou látkou. Z nej obvinil práve Kremeľ. Navaľnyj zomrel náhle v piatok v nápravnovýchovnej kolónii.Zdroj: SITA.sk - Navaľného podľa jeho manželky otrávili novičokom, preto Kremeľ zbabelo skrýva jeho telo (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slobodníkovi hrozila podľa polície úkladná vražda, niekoľko mesiacov bol pod ochranou
<< predchádzajúci článok
Vyrovnanie podlahy bez námahy