Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. mája 2024

Návrh zákona o RTVS je škodlivý, nezmyselný a podľa Šimečku ťahá Slovensko preč z civilizovanej Európy (video)Vládny návrh zákona, ktorý mení fungovanie RTVS, je škodlivý, nezmyselný a ťahá nás preč z civilizovanej Európy. Na stredajšej tlačovej konferencii to povedal predseda ...Zdieľať
661e652ec5ac5475733023 676x451 15.5.2024 (SITA.sk) - Vládny návrh zákona, ktorý mení fungovanie RTVS, je škodlivý, nezmyselný a ťahá nás preč z civilizovanej Európy. Na stredajšej tlačovej konferencii to povedal predseda opozičného Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.


Ako ďalej uviedol, návrh zákona ako keby pochádzal z „manuálu autokratov a diktátorov po celom svete“. Jednou z kľúčových vecí, ktoré sa autokrati snažia ovládnuť, sú podľa Šimečku popri bezpečnostných zložkách práve médiá.

Zabetónovanie pri moci


„Presne to isté robí aj táto vláda. Oni nepredložili ani nepredkladajú jediný relevantný argument, prečo je nutné zrušiť RTVS,“ vyhlásil Šimečka. Cieľom koalície je podľa neho vytvoriť novú inštitúciu, ktorá bude z 90 percent fungovať rovnako, ale budú ju môcť kontrolovať.

„Robia to preto, aby sa mohli zabetónovať pri moci,“ skonštatoval šéf PS. Doplnil, že návrh absolútne nerieši problémy, ktoré RTVS v skutočnosti má. „A je aj v rozpore s tým, čo si prajú zamestnanci RTVS,“ povedal Šimečka.

Protestné zhromaždenie


Predseda progresívcov zároveň pripomenul, že v stredu o 18:00 organizujú na bratislavskom Námestí slobody protestné zhromaždenie na podporu RTVS. „Chceme podporiť zamestnancov RTVS a postaviť sa za silné verejnoprávne médiá na Slovensku,“ dodal Šimečka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Poslanci Národnej rady SR v stredu otvorili 14. parlamentnú schôdzu s jediným bodom programu, a to prerokovaním nového vládneho návrhu zákona o Slovenskej televízii a rozhlase. Prijatím nového zákona zanikne súčasné verejnoprávne médium Rozhlas a televízia Slovenska a vznikne nová Slovenská televízia a rozhlas.


Zdroj: SITA.sk - Návrh zákona o RTVS je škodlivý, nezmyselný a podľa Šimečku ťahá Slovensko preč z civilizovanej Európy (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vláda schválila zmeny početných stavov na ministerstve obrany, upraví sa množstvo vojakov aj bojovej techniky
<< predchádzajúci článok
Eurovoľby sa blížia a na vybavenie hlasovacieho preukazu ostáva už len pár dní, požiadať o neho môžete stále aj elektronicky