Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. decembra 2007

Názov koncertu Diabolské Vianoce uráža kresťanovPrešovskí biskupi ostro protestujú proti diabolskej taktike sveta, ktorá sa snaží aj to najsvätejšie prekrútiť a vytrhnúť zo sŕdc ľudí. "Tohto roku sa dokonca na billboardoch objavil nápis Diabolské Vianoce.Zdieľať
Hoci je to propagácia jedného koncertu, pre nás kresťanov je to urážka, lebo Božiu Lásku, ktorá prichádza na svet, aby človeka oslobodila od zlého, dávajú do nezmyselného a protirečiaceho spojenia: Diabolské Vianoce. My, biskupi Prešova, ostro protestujeme proti takejto diabolskej taktike sveta, ktorá sa snaží aj to najsvätejšie prekrútiť a vytrhnúť zo sŕdc ľudí," uvádza sa vo vyhlásení pravoslávneho arcibiskupa prešovského a Slovenska vladyku Jána, gréckokatolíckeho prešovského eparchu vladyku Jána Babjaka a za Evanjelickú cirkev a. v. seniora Jána Bakalára.

Prešovskí predstavitelia troch cirkví sa tradične pred Vianocami obracajú ku všetkým obyvateľom Prešova i ku všetkým ľuďom dobrej vôle. Vo vyhlásení ich vyzývajú, aby sa nedali oklamať. "Pamätajte na to, že vianočnými sviatkami oslavujeme Božiu Lásku Ježiša Krista, nášho Vykupiteľa, ktorý sa pred vyše 2 000 rokmi narodil v Betleheme. On je podstatou Vianoc a iba On nám môže priniesť lásku, Božiu Lásku do našich sŕdc. Bez pokánia a nápravy vo svojom živote nenájdeme cestu k betlehemským jasličkám a k Spasiteľovi Kristovi," napísali predstavitelia cirkví.

(SITA)


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Na koncerte Diabolské Vianoce sa predstaví aj Peter Cmorik (13. 12. 2007)nasledujúci článok >>
Z domu si odniesol takmer milión v hotovosti
<< predchádzajúci článok
Stredoškoláci si ľahšie hľadajú prácu

Názov koncertu Diabolské Vianoce uráža kresťanov - diskusné fórum čitateľov

www.vianoce.weblahko.sk16.12. 17:45:00