Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. októbra 2017

NDS odstúpila od zmluvy s jedným z dodávateľov úsekov R2 ZvolenNárodná diaľničná spoločnosť (NDS) odstúpila od zmluvy s firmou Corsan - Corviam Construcción, ktorá bola jedným z členov združenia na úseku rýchlostnej ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR - Branislav Račko
Bratislava 12. októbra (TASR) - Národná diaľničná spoločnosť (NDS) odstúpila od zmluvy s firmou Corsan - Corviam Construcción, ktorá bola jedným z členov združenia na úseku rýchlostnej cesty R2 Zvolen, východ - Pstruša.


"Dôvodom odstúpenia od zmluvy je skutočnosť, že spoločnosť Corsan bola vymazaná z registra partnerov verejného sektora," vysvetlila hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Tento úsek rýchlostnej cesty diaľničná spoločnosť odovzdala motoristom do dočasného užívania v máji 2017. "Zmluvný vzťah v súlade so Zmluvou o dielo pokračuje s druhým zhotoviteľom, spoločnosťou Chemkostav IS, ktorá je povinná splniť všetky záväzky firmy Corsan, vrátane úhrad subdodávateľom," doplnila Michalová.

Firma Corsan vstúpila v júli tohto roku do procesu dobrovoľného konkurzu podľa španielskeho práva. "NDS týmto krokom zabezpečila plnenie päťročnej záruky na dielo a uhrádzanie záväzkov subdodávateľom," dodala Michalová.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
K dopravnému lietadlu vzlietli pre bombový poplach dva Gripeny
<< predchádzajúci článok
Jobbik podal žalobu, aby vysvitlo, či existuje Sorosov migračný plán

NDS odstúpila od zmluvy s jedným z dodávateľov úsekov R2 Zvolen - diskusné fórum čitateľov