Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Zo zahraničia

12. októbra 2017

K dopravnému lietadlu vzlietli pre bombový poplach dva GripenyVyhrážka bombou adresovaná dopravnému lietadlu, ktoré smerovalo z Kanady do Dubaja, bola dnes príčinou poplachu bojových lietadiel JAS-39 Gripen maďarských ozbrojených síl. ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Budapešť 12. októbra (TASR) - Vyhrážka bombou adresovaná dopravnému lietadlu, ktoré smerovalo z Kanady do Dubaja, bola dnes príčinou poplachu bojových lietadiel JAS-39 Gripen maďarských ozbrojených síl. Podľa agentúry MTI gripeny sprevádzali lietadlo až po rumunské hranice.


Ministerstvo obrany uviedlo, že Centrum integrovaného systému obrany vzdušného priestoru NATO vyhlásilo poplach okolo 11.30 h. Dva maďarské bojové stroje sa priblížili k dopravnému lietadlu a identifikovali ho už pri vstupe do maďarského vzdušného priestoru, pričom museli prekročiť rýchlosť zvuku.

Lietadlo neodbočilo z plánovanej trasy a riadne nadviazalo spojenie s dispečerom maďarskej civilnej letovej kontroly. Gripeny lietadlo na rumunských hraniciach odovzdali pohotovostnej službe rumunského vojenského letectva a vrátili sa späť na základňu v juhomaďarskom Kecskeméte.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kandidát na predsedu Trnavksého kraja Cehlárik vyzval na férový boj
<< predchádzajúci článok
NDS odstúpila od zmluvy s jedným z dodávateľov úsekov R2 Zvolen

K dopravnému lietadlu vzlietli pre bombový poplach dva Gripeny - diskusné fórum čitateľov